za
ripple nft

Wyszukiwania NFT w Google osiągają ATH

2021-11-16
NFT
robinhood aplikacja rejestracja

Sektor niewymiennych tokenów wciąż rośnie i nic nie zapowiada, by te wzrosty miałyby się w najbliższym czasie skończyć. Według najnowszych danych z Google Trends liczba wyszukiwań związanych z NFT osiągnęła nowe ATH. W tym samym czasie, wolumen handlu na wiodącym rynku NFT – OpenSea – odnotował ogromny wzrost po kilku tygodniach spadku.

Wyszukiwania NFT w Google poszybowały w górę

Oprócz ogromnych rekordów cenowych, które udało się osiągnąć takim walutom jak m.in. BTC, ETH, SOL, BNB oraz zwiększonej adopcji instytucjonalnej, rok 2021 przejdzie do historii jako przełomowy dla sektora NFT.

Mimo, że niewymienne tokeny nie zostały wynalezione w tym roku, dopiero teraz udało im się przyciągnąć uwagę ludzi i firm ze wszystkich branż – od muzyków i sportowców po inwestorów, a nawet polityków.

Możliwość wzmocnienia relacji znanych osób z fanami przyniosła niezliczoną ilość nowych graczy do przestrzeni NFT, łącznie z inwestorami detalicznymi.

Rosnący trend potwierdzają dane z Google Trends, które są zazwyczaj dobrym wskaźnikiem zachowań inwestorów detalicznych.

Liczba zapytań dot. “NFT” w największej na świecie wyszukiwarce swój poprzedni szczyt osiągnęła w marcu. Następnie został on powtórzony na przełomie sierpnia i września. Po krótkim spadku, liczba wyszukiwań zaczęła ponownie rosnąć w październiku i obecnie odnotowuje nowy rekord.

PIC1111

Wolumen handlu na OpenSea

OpenSea jest jednym z wiodących rynków NFT, który w dość wyraźny sposób ilustruje rozwój całego sektora. Jego całkowity wolumen w całym 2020 roku wynosił zaledwie 21 milionów. Jednak już w kwietniu tego roku wzrósł do 1 miliarda dolarów, a w listopadzie osiągnął poziomie 10 miliardów dolarów.

Dzienny szczyt przypadł na 29 sierpnia i wyniósł ponad 300 milionów dolarów. Jednak od tego czasu wolumen stopniowo spadał, z wyjątkiem kilku nagłych i krótkich skoków.

Tak było w przypadku weekendu, kiedy wzrósł on z poniżej 50 milionów dolarów do ponad 100 milionów. Było to spowodowane głównie wzrostem wolumenu sprzedaży NFT Bored Ape Yacht Club, który zyskał ponad 1000% w ciągu jednego dnia.

Jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest NFT i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym artykułem na ten temat, który znajdziesz pod tym linkiem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności