za

Snoop Dogg emituje swoje NFT

2021-04-05
Blockchain
Binance Launchpool

Raper i ikona muzyki rozrywkowej, Snoop Dogg, wkracza na rynek sztuki cyfrowej i emituje NFT. Przyznał też, że ​​wierzy, iż Bitcoin i kryptowaluty pozostaną z nami na dłużej.

Snoop Dogg emituje NFT

W piątek legendarny raper wypuścił swoją pierwszą kolekcję niewymienialnych tokenów (NFT) zatytułowaną „A Journey with the Dogg”. Kolekcja łączy w sobie osobiste wspomnienia artysty ze sztuką inspirowaną NFT. Zawiera również nową piosenkę „NFT”, inspirowaną tokenami. Składa się w sumie z ośmiu elementów, które są dostępne tylko w ograniczonych ilościach.

Przypomnijmy, że NFT wykorzystują technologię kryptograficzną do przypisywania unikalnych kodów identyfikacyjnych i metadanych do zasobów cyfrowych, takich jak obrazy, e-karty kolekcjonerskie czy piosenki, zasadniczo zapewniając cyfrowe certyfikaty własności.

Właściciele mają możliwość handlu lub odsprzedaży swoich NFT za pomocą platform takich jak Crypto.com. To na niej zadebiutowała właśnie cyfrowa kolekcja sztuki Snoop Dogga.

Snoop DoggRynek NFT rośnie w siłę

Sektor NFT zyskuje ostatnio na popularności. Swoje tokeny wyemitował wokalista The Weeknd. Wcześniej zrobili to np. rockmeni z Kings of Leon.

Sam Snoop Dogg w wywiadzie dla Vanity Fair wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na taki krok.

– To bezpośrednie połączenie z moimi fanami i moją społecznością. W przeciwieństwie do sytuacji, gdy kupujesz jedną z moich płyt lub pobierasz moją piosenkę, nie mogę się z tobą połączyć. (…) Dzięki NFT mogę to zrobić. Planuję nadal kontaktować się z fanami, którzy kupują tę grafikę. Nie ma już platformy ani pośrednika filtrującego moją wiadomość – powiedział.

Snoop Dogg mówi również, że wierzy, że Bitcoin i cały sektor kryptowalut pozostaną z nami na lata.

– Wierzę [w Bitcoina]. Wierzę w technologię i wierzę w globalne połączenia, które tworzy. Nie jestem zbytnio pochłonięty wartością coina, ponieważ byłem w pobliżu wystarczająco długo, aby zobaczyć, jak takie rzeczy idą w górę i w dół, i wiem, że [BTC] zostanie [na rynku]. (…) Nie uważam tego za pandemiczną modę, pandemia po prostu przyspieszyła to wszystko – dodał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności