za
Spadek kursu WLD.

Worldcoin na zakręcie: Spadek kursu WLD po zmianach kadrowych w OpenAI

Geco.one giełda kryptowalut

Nie milkną echa po odejściu Sama Altmana z OpenAI. Okazuje się, że informacja ta bardzo mocno wpłynęła także na flagowy kryptowalutowy projekt Altmana, czyli Worldcoin. W przeciągu weekendu cena natywnego tokena projektu WLD bardzo mocno się wahała. Jest to szczególnie zła informacja dla wszystkich operatorów orbów, czyli urządzeń do skanowania siatkówki. Otóż zgodnie z decyzją projektu Worldcoin, od października dostają oni swoje wynagrodzenie w natywnej walucie projektu. Czy spadek kursu WLD pogrzebie wizjonerski projekt byłego CEO OpenAI?

Spadek kursu WLD - weekend na rollercoasterze

Informacja o zwolnieniu Sama Altmana z funkcji szefa OpenAI wywołała spore zdziwienie w branży technologicznej. Jak nie trudno się domyślić, informacja ta także mocno wpłynęła na natywny token projektu Wolrdcoin. Wartość WLD 16 listopada oscylowała w granicach 2,48 USD. Jednakże po oficjalnym komunikacie od OpenAI spadek kursu WLD zaczął rysować się bardzo wyraźnie.

Według danych z CoinGacko, 17 listopada był to poziom 1,84 USD. W przeciągu następnych 24 godzin wartość WLD wzrosła o 12% do 2,55 USD. Poniedziałek przyniósł jednak sporą korektę, ponieważ WLD spadł do poziomu 2,27 USD. Spadek kursu WLD zbiegł się z informacją o zastąpieniu Sama Altmana przez Emmetta Sheara, czyli współzałożyciela portalu streamingowego Twitch.

Kurs WLD z ostatnich 7 dni.

Co dalej z projektem Worldcoin i z Samem Altmanem?

Obecna sytuacja to nie pierwsze problemy projektu Worldcoin, który swój start miał w czerwcu tego roku. Choć projekt nie jest w żaden sposób powiązany z OpenAI, tak widać wyraźnie, że służbowe losy Sama Altmana bardzo wyraźnie wpływają na wartość natywnego tokena WLD. To nie jedyne kłopoty projektu, który już od swojego założenia wzbudzał (i nadal wzbudza) wiele kontrowersji.

Obecnie wiele krajów, takich jak Wielka Brytania, Niemcy, czy Francja, bardzo bacznie obserwuje zasady działania projektu i wyraża swoje zaniepokojenie. Według tamtejszych organów państwowych, projekt Worldcoin przechowuje dane biometryczne bez odpowiedniego ich zabezpieczenia.

Rząd Kenii poszedł nawet o krok dalej i całkowicie zakazał uczestnictwa w projekcie obywateli i obywatelek Kenii. Okazuje się jednak, że nawet oficjalny zakaz nie powstrzymał operatorów orbów przed zbieraniem skanów siatkówki od Kenijczyków. W związku z tym rząd zamierza nałożyć odpowiednie sankcje na Worldcoin. Wprowadził także szereg przepisów dotyczących kryptowalut i Web3.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności