za

Kobiety w branży Web3. zondacrypto i Blockchain Girls rozmawiają z kobietami z rynku blockchaina

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

19 listopada wypada Dzień Przedsiębiorczości Kobiet. Z tej okazji zondacrypto w partnerstwie z Blockchain Girls zaprosiła pięć przedsiębiorczych kobiet pracujących w na rynku Web3 do rozmowy o ich karierze – zarówno w kontekście sytuacji w branży, jak i życia prywatnego. Ze wszystkimi rozmowami zapoznacie się na portalu Bitcoin.pl.

Web 3, czyli właściwie co?

Pojęcie Web3 odnosi się do przyszłej generacji internetu. Jest to koncepcja, która zakłada ewolucję obecnej struktury sieci, w którym dane są przechowywane i kontrolowane przez centralne instytucje, na rzecz bardziej zdecentralizowanego ekosystemu.

Web3 opiera się na technologii blockchain, która umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps) i inteligentnych kontraktów, które są wykonywane bez potrzeby centralnego pośrednika.

W praktyce chodzi o stworzenie bardziej otwartego, demokratycznego i zdecentralizowanego internetu, w którym użytkownicy mają większą kontrolę nad swoimi danymi i transakcjami. Jest to obszar rozwijającej się technologii, który ma potencjał do zmiany wielu dziedzin, w tym finansów, przemysłu, technologii informacyjnych i wielu innych.

kobiety web3

Kobiety a Web3

  • Jak można rozpocząć karierę w branży web3?
  • Jakie są najlepsze sposoby na pozyskiwanie i rozwój kompetencji? Jakie są poszukiwane kompetencje w branży?
  • Jak może wyglądać przyszłość web3? Jakie najważniejsze trendy się pojawiają w tym sektorze?
  • Czy współpraca między DeFi a tradycyjnymi finansami jest możliwa?
  • Jak można skutecznie zbalansować życie zawodowe z prywatnym?

Na te i wiele innych pytań odpowie pięć rozmówczyń redakcji Bitcoin.pl, reprezentujących różne segmenty branży. Cel jest jeden – pokazać, że branża web3 jest atrakcyjnym miejscem do rozwoju kariery, również dla kobiet. A przy okazji szczerze porozmawiać o różnorodnych doświadczeniach, podzielić się radami i po prostu pokazać, dlaczego web3 staje się przyszłością gospodarki.

W ciągu następnych dni na łamach portalu Bitcoin.pl ukażą się rozmowy z:

  • Pauliną Paprzycką (Founderka Blockchain Girls),
  • Dorotą Zabłocką (prawniczka i CEO 3DOTs),
  • Iwetą Laskowską (konsultantka technologii blockchain),
  • Anh Nguyen (Strategic Partnerships Manager, Ramp),
  • Karoliną Gwóźdź (CLO & Head of HR, zondacrypto).

Serdecznie zachęcamy do lektury!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.