za
zondacrypto

Zonda zmienia się w zondacrypto

Binance Launchpool

Założona w Polsce w 2014 roku Zonda przez lata wypracowała sobie reputację jednej z największych giełd kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej. Teraz, jako startup licencjonowany w Estonii, Włoszech i Litwie, ogłasza zmianę nazwy na zondacrypto. Ten ruch sygnalizuje chęć skupienia się na wykorzystaniu potencjału blockchaina i kryptowalut w regulowanym środowisku. Krok w kierunku stworzenia w pełni funkcjonalnego ekosystemu krypto stawia Zondę w czołówce globalnej branży.

Zonda to dziś zondacrypto

W dniu 8 maja Zonda, jedna z największych giełd kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła zmianę swojej nazwy na zondacrypto. Nowa marka sygnalizuje chęć skupienia się firmy na wykorzystaniu potencjału blockchaina i kryptowalut poprzez dążenie do zaoferowania szerszego ekosystemu przeznaczonego zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników. Wszystko w zgodzie z ostatnimi postępami regulacyjnymi w branży. To kolejny krok w kierunku zdobycia wiodącej pozycji w całej Unii, a następnie na świecie.

Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie, przyczyniły się do szybszego i mądrzejszego rozwoju regulacji kryptowalutowych na całym świecie. Apelowaliśmy o to od dawna, więc bardzo nas cieszą m.in. działania podjęte przez organy regulacyjne Unii Europejskiej. Głosowanie nad projektem MiCA jest najlepszym dowodem na to, że Unia staje się świetnym miejscem do rozwoju innowacji kryptowalutowych, jednocześnie zapewniając inwestorom zarówno poczucie bezpieczeństwa, jak i pewność działania w zgodzie z przepisami. To przełom dla całej branży – i zarazem świetny moment, aby jako marka wkroczyć na nowy poziom

– mówi Przemysław Kral, CEO zondacrypto.

To nie tylko zmiana nazwy

Rebranding to nie tylko zmiana nazwy. To również początek nowej ery – giełda uruchomi bowiem swój pierwszy token: zondacrypto Token (ZND). Użytkownicy, którzy zainwestują w ten innowacyjny token użytkowy, odnotują zaś szereg korzyści. Będą wsród nich: niższe opłaty, staking, ekskluzywny dostęp do nowych projektów. A także możliwość partycypacji w procesach decyzyjnych. Inne zmiany to m.in. nowa struktura opłat, która obowiązuje od kilku tygodni oraz nadchodząca aktualizacja aplikacji mobilnej.

Obecna sytuacja w branży kryptowalutowej jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem. Zasadniczo obserwujemy teraz samooczyszczanie branży i eliminację firm, które nie prowadzą swojej działalności w sposób w pełni zgodny z prawem. Z drugiej strony widzimy rosnącą świadomość w zakresie kryptowalut i ich potencjału. Fakt, że wartość bitcoina ostatnio osiągnęła poziomy niewidziane od czerwca ubiegłego roku jest tego najlepszym dowodem. To bezprecedensowa okazja dla marek takich jak zondacrypto, których misją jest zapewnienie bezpiecznego i regulowanego środowiska do tradingu zarówno dla branżowych nowicjuszy, jak i weteranów. W tym momencie świat jest zainteresowany kryptowalutami, ale nie ma jeszcze przekonania, że to całkowicie bezpieczna technologia. I to  właśnie staramy się naprawić – zapewniając inwestorom poczucie bezpieczeństwa

– komentuje Stanisław Havryliuk, COO zondacrypto.

Decyzja o zmianie marki na zondacrypto została podjęta, aby dostosować się do zmieniającego się krajobrazu cyfrowych finansów. To również sposób na zaspokojenie potrzeb użytkowników dzięki połączeniu możliwości technologii Web2 i Web3. Giełda będzie kontynuować misję Zondy, która za cel stawiała sobie budowanie mostów między starym światem finansów i nowym światem blockchaina. Wszystko to zapewniając bezpieczną, regulowaną i zgodną z przepisami zdecentralizowaną platformę finansową, edukującą użytkowników w temacie kryptowalut.

Rebrandingowi towarzyszy kampania billboardowa w Warszawie i Katowicach. To kolejny dowód potwierdzający, że kryptowaluty to nie tylko cyfrowe linie kodu – to aktywa, które realnie przekładają się na nasze życie.

Marka zondacrypto dąży do przyszłości, w której inwestorzy otrzymają jeszcze więcej możliwości dzięki połączeniu najlepszych aspektów technologii Web 2 i Web 3. Zmiana marki na zondacrypto to dopiero początek tej transformacyjnej podróży, która rozpoczęła się ponad 8 lat temu w Katowicach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 147,33 USD-0,91%
Ethereum logo
EthereumETH
3548,69 USD-0,82%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
596,96 USD-0,60%
Solana logo
SolanaSOL
133,60 USD-5,12%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3547,94 USD-0,82%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,81%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-3,11%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,09 USD-1,42%