Biznes Boxing Polska

Kantor Bałtyk został partnerem Biznes Boxing Polska. Trwa charytatywna zbiórka oparta na NFT

Już 12 maja w Poznaniu odbędzie się 50. edycja Biznes Boxing Polska. To amatorska gala bokserska z wyjątkowym, charytatywnym celem. W ramach gali wystąpi m.in. Dawid Skibiński, który stworzył na tę okazję specjalną kolekcję NFT. Zaangażowane są też Ari10 i Kantor Bałtyk w Poznaniu.

Biznes Boxing Polska

Wydarzenie będzie ciekawe z wielu powodów. Z pewnością niektórych zaciekawi walka pomiędzy prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem a Mateuszem Masternakiem – byłym bokserskim mistrzem Europy w organizacji EBU. Najważniejszym celem imprezy jest jednak zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Na 49 galach bokserskich zebrano ponad 3 milionów złotych. Obecna, jubileuszowa, może być pod tym względem szczególna.

Biznes Boxing Polska

Zauważmy, że w wydarzenie ponownie zaangażowane jest Ari10. Kantor Bałtyk, za którym stoi marka, pomaga w organizacji ważenia zawodników, które odbędzie się 10 maja. Rok temu na gali Biznes Boxing Polska swój wygrany pojedynek stoczył zaś Janusz Zieliński (co-founder Ari10, Cryptoterminal Product Owner). Wtedy zbierano pieniądze na Fundacje Ratownictwa Motocyklowego Polska.

Co ważne zapoczątkowana przez Janusza rok temu inicjatywa wśród przedsiębiorców ze świata web3 jest kontynuowana w kolejnych miastach. W listopadzie ubiegłego roku zawalczył Przemysław Ciarach z kantoru Big Diamond w Krakowie, któremu również udało się wygrać podczas zbiórki dla Fundacji Pełna Moc. Kolejnym reprezentantem Cryptoterminali, który walczył na pięści w słusznej sprawie, był Łukasz Borowski w Katowicach. On również okazał się zwycięzcą, a jego pojedynek wspierał zbiórkę na Fundację Dobro Jest w Nas

– podaje Ari10 na blogu swojego kantora Bitcan.pl.

Zbiórka poprzez NFT

Na gali będzie można spotkać oczywiście przedstawicieli świata blockchain i metaverse. Pojawi się m.in. Dawid Skibiński z projektu Gamerhash. Oprócz tradycyjnej zbiórki (dostępnej na stronie siepomaga.pl), przygotował kolekcję NFT BBGloves. Każdy, kto chce wesprzeć Fundację In-Spire, może kupić rękawice w formie tokenu non-fungible (NFT). Celem jest zebranie 4 ETH, czyli ok. 35 000 zł. Jeżeli się uda, będzie to najwyższa kwota, którą zebrano w jednej zbiórce w historii działania Biznes Boxing Polska.

Projekt BBGloves oprócz głównego celu – zbiórki charytatywnej – chce też pokazać potencjał tworzenia zbiórek charytatywnych w formie dropów NFT. W kolekcji jest aż 420 NFT, wycenianych na minimum 0,01 ETH za sztukę. Każdy kto będzie chciał wesprzeć Fundację In-Spire będzie mógł kupić cyfrową rękawicę za gotówkę w Kantorze Bałtyk w Poznaniu lub za pomocą płatności przez sieć.

Więcej na temat mintowania NFT można znaleźć na bbgloves.com/mint

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ari10 BBGloves blockcain janusz zielinski Kantor Bałtyk NFT
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.