za
nowe gry web3

Gabby Dizon: nowe gry Web3 będą darmowe i napędzane przez sztuczną inteligencję

2023-11-20
BlockchainWeb3
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Gabby Dizon, założyciel i dyrektor generalny Yield Guild Games twierdzi, że ponowne skupienie się na grach pomoże przyspieszyć adopcję Web3. Konieczna jest jednak pewna zmiana.

Gabby Dizon: nowe gry Web3 będą inne

Gabby Dizon z Yield Guild Games udzielił wywiadu Cointelegraph. Tematem były gry oparte na blockchainie.

Biznesmen jest zdania, że w przeciwieństwie do gier takich jak Axie Infinity, które wymagają od graczy zakupu co najmniej trzech NFT projektu, by w ogóle zacząć grać, nowe gry Web3 nie będą zawierały takich barier.

Następuje ewolucja modelu biznesowego

– wskazał Dizon.

Owe przejście w stronę modelu free-to-play jest częścią szerszego trendu. Częścią wysiłku twórców gier Web3, aby na pierwszym miejscu postawić rozgrywkę, a dopiero na drugim tokenomię.

Dizon dodał, że zmiana ta napędzi adopcję technologii Web3. i wycen tokenów. W jego wizji tokenomia gier stanie się też maszyną generującą pieniądze.

nowe gry web3

Nowa jakość

Zdradził, że dziś wiele firm pracuje nad ciekawymi tytułami.

Wiele z tych zespołów [twórców gier Web3] otrzymało fundusze [na realizację gier] pod koniec 2021 roku, a stworzenie naprawdę dobrej gry zajmuje zwykle od 2 do 3 lat

– powiedział.

Spodziewajcie się wielu naprawdę wysokiej jakości gier, stojących za nimi wysokiej jakości zespołów, a także nowych eksperymentów w tokenomii i modelach zarabiania

– dodał.

Wskazał na wprowadzenie w grach standardu tokena ERC-6551 lub kont „powiązanych z tokenem”. Niektórzy programiści będą używać nowego rozwiązania do wplatania do gry elementów sztucznej inteligencji.

Właściwie możesz zacząć przypisywać zachowania sztucznej inteligencji do swojego awatara i wydawać mu instrukcje: “Chcę, żebyś poszedł w świat, stworzył dla mnie broń, zabił kilka potworów, a następnie przyniósł skarb z powrotem”

– powiedział Dizon.

Ma to dodatkowo zwiększyć radość z grania, pozostawiając nudne części rozgrywki sztucznej inteligencji, a te naprawdę interesujące żywemu graczowi.

Myślę, że to będzie początek nowego rodzaju gier, w których będziesz wchodzić w interakcję ze sztuczną inteligencją i nie będziesz musiał grać w grę przez cały dzień. Ustawiasz parametry sztucznej inteligencji i po prostu pozwalasz jej działać w świecie gry

– opisał swoją wizję przyszłości.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.