Rejestracja BitBay – jak krok po kroku zarejestrować się na giełdzie BitBay

giełda kryptowalut Giełdy kryptowalut Poradnik

Rejestracja na giełdzie kryptowalut BitBay jest bardzo prosta i zajmuje ok. 5 minut. Dzięki instrukcji poniżej możesz sprawnie założyć konto, […]

Rejestracja na giełdzie kryptowalut BitBay jest bardzo prosta i zajmuje ok. 5 minut. Dzięki instrukcji poniżej możesz sprawnie założyć konto, nawet jeśli jesteś początkującą osobą w świecie kryptowalut.

Jeżeli wolisz wersję poradnika w formie wideo, znajdziesz ją tutaj: LINK.

Dlaczego warto dokonać rejestracji i weryfikacji na BitBay?

Kryptowaluty stale zyskują na popularności, a BitBay jest największą giełdą pochodzącą z Polski. Wszystkie cyfrowe aktywa użytkowników giełda przechowuje na szyfrowanych „cold walletach” i nie są one bezpośrednio połączone z serwerami BitBay’a, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo Twoich cyfrowych aktywów. Gwarantem środków w walutach tradycyjnych są banki i zaimplementowane przez nie metody zabezpieczeń. Giełda stale dodaje nowe kryptowaluty i rozwija się pod względem bezpieczeństwa oraz obsługi użytkownika. Coraz więcej jest także tradycyjnych walut do wyboru – ostatnio platforma dodała funta brytyjskiego.

Rejestracja BitBay – pierwsze kroki

Wszystko zaczyna się od kliknięcia w link rejestracyjny: https://bitbay.net/pl. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza. Potrzebujesz wpisać swój adres e-mail, zaznaczyć 3 górne zgody i kliknąć „nie jestem robotem„. Po tym jak pomyślnie przeszedłeś reCaptcha, wystarczy nacisnąć przycisk „zarejestruj się„.

bitbay rejestracja 1
W kolejnym kroku otwórz wiadomość od BitBay, którą otrzymałeś na podany adres email. Następnie, w celu aktywacji konta naciśnij przycisk „aktywuj konto”.

bitbay rejestracja 2

Następnie zostaniesz przeniesiony z powrotem na oficjalną stronę BitBay’a, gdzie czeka Cię kolejny krok rejestracji konta. W pierwszej kolejności wymyśl i wpisz login, następnie hasło, a na końcu kod zabezpieczający. Wszystkie te dane zapisz i schowaj w bezpieczne miejsce by nikt prócz Ciebie nie miał do nich dostępu. Po wypełnieniu wszystkich pól, kliknij „dalej„.

bitbay rejestracja 3Na kolejnej stronie wybierz obywatelstwo oraz dokonaj wyboru domyślnej waluty, np. PLN. Aby ostatecznie potwierdzić rejestrację konta na giełdzie BitBay, kliknij „stwórz konto„.

bitbay rejestracja 4

Pierwsze logowanie i weryfikacja konta na giełdzie BitBay

Po utworzeniu konta, automatycznie przeniesiesz się do panelu logowania. Od teraz będzie mógł się każdorazowo zalogować poprzez stronę: https://bitbay.net/pl.

bitbay rejestracja 5

Po zalogowaniu do nowo utworzonego konta BitBay zauważysz komunikat na pomarańczowym pasku, obwieszczający, że: „twoje konto jest niezweryfikowane!„. Kliknij zatem w przycisk obok – „Zweryfikuj swoje konto” w celu rejestracji wymaganych dokumentów.

bitbay rejestracja 6

Weryfikacja konta na BitBay pozwoli na pełną funkcjonalność serwisu. Zweryfikowane konto daje możliwość między innymi wypłacania środków z platformy – zarówno FIAT jak i kryptowalut oraz wpłacania walut FIAT na platformę.

Po co tyle formalności?

Zgodnie z europejską dyrektywą AML oraz polską ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu Dz. U. 2000 nr 116 poz. 1216, każdy podmiot przyjmujący depozyty w walutach FIAT ma obowiązek weryfikacji i rejestracji danych swoich użytkowników. Służy to zabezpieczeniu podmiotu świadczącego usługi, jak i samych użytkowników, ponieważ w przypadku gdybyś utracił dane do konta, firma z łatwością potwierdzi Twoją tożsamość.

Nie ma możliwości korzystania z pełnej funkcjonalności giełdy bez weryfikacji konta oraz rejestracji danych osobowych użytkownika. Jest to całkowicie powszechna procedura w branży finansowej i nie dotyczy to tylko kryptowalut. Rejestracja i weryfikacja danych użytkowników wymagana jest również we wszystkich legalnie działających bankach czy kantorach.

Zaczynamy proces weryfikacji konta BitBay

Po kliknięciu przycisku „zweryfikuj swoje konto!” potrzebujesz określić rodzaj konta. W tym poradniku skupiamy się na koncie osobistym, natomiast jest możliwość założenia konta BitBay także na firmę. Procedura jest podobna w obydwu przypadkach, jednakże podczas rejestracji konta firmy potrzebujemy innych dokumentów do weryfikacji.

Kliknij „konto osobiste„. W ten sposób rozpoczniesz proces weryfikacji.

bitbay rejestracja 7

Jakie dokumenty wymagane są do weryfikacji konta osobistego BitBay?

W pierwszym etapie zostaniesz poproszony o numer telefonu.

bitbay rejestracja 8

Następnie otrzymasz kod SMS, który wpiszesz w celu potwierdzenia numeru telefonu.

bitbay rejestracja 9

Na koniec pozostaje potwierdzenie swojej tożsamości. Coś, co nie raz robiliśmy np. kontaktując się z bankiem, by ten mógł nam udzielić informacji w kwestii naszych finansów.
bitbay rejestracja 10Aby dokończy ten etap będziesz potrzebował następujących dokumentów:
+ dowód osobisty lub paszport
+ zdjęcie twarzy (selfie) z dokumentem potwierdzającym tożsamość i kartką z napisaną bieżącą datą
+ jeden dokument potwierdzający adres zamieszkania/zameldowania (nie starszy niż pół roku). Może być to:
a) rachunek za opłaty komunalne
b) umowa z bankiem lub z ubezpieczycielem z widoczną pieczątką oraz podpisem
c) dokument z urzędu
d) potwierdzenie przelewu z konta, którego jesteś nadawcą
e) wyciąg z konta bankowego

Wymagane oświadczenia są ostatnim etapem weryfikacji konta na BitBay. Gdy konto zostanie zweryfikowane dostaniesz wiadomość na skrzynkę email. Od teraz możesz cieszyć się pełną funkcjonalnością swojego konta na giełdzie kryptowalut BitBay.

Tagi
bitbay bitbay rejestracja giełda bitbay giełda bitcoin giełda kryptowalut giełda kryptowalut bitbay giełdy kryptowalut jak zarejestrować się na bitbay rejestracja bitbay

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.