MiamiCoin wygenerował dla miasta Miami miliony dolarów w BTC

Kryptowaluty MiamiCoin

Wyścig o objęcie miana największego centrum kryptowalut w Ameryce nasila się. Obecnie to miasto Miami wybija się na prowadzenie, generując […]

bitbay zonda

Wyścig o objęcie miana największego centrum kryptowalut w Ameryce nasila się. Obecnie to miasto Miami wybija się na prowadzenie, generując miliony dolarów zysku ze stake’owania MiamiCoina.

Miami rozda mieszkańcom darmowe bitcoiny

Według burmistrza miasta Francisa Suareza każdy mieszkaniec Miami z portfelem cyfrowym będzie uprawniony do otrzymania dywidendy w bitcoinach.

Będziemy pierwszym miastem w Ameryce, które przekaże zysk w bitcoinów jako dywidendę bezpośrednio swoim mieszkańcom –  powiedział Suarez w wywiadzie z 11 listopada.

Przypomnijmy, że za MiamiCoinem stoi CityCoins, które uruchomiło tę kryptowalutę w sierpniu. Ta ma pomagać finansować projekty miejskie i generując dla Miami zysk.

Stake’owanie MiamiCoina przyniosło miastu zysk przekraczający 21 milionów dolarów. Portfel projektu konwertuje potem depozyty MiamiCoina na USD. Suarez powiedział, że jeśli zyski utrzymają się na takim poziomie, na jakim są teraz, możliwe, że będą w stanie całkowicie pokryć dane segmenty potrzeb miasta.

Na razie miasto planuje rozdanie niektórym mieszkańcom datki w BTC.

– Zamierzamy stworzyć cyfrowe portfele dla naszych mieszkańców – powiedział Suarez. – I ofiarujemy im bitcoiny bezpośrednio z zysków z MiamiCoina – dodał.

Powiedział, że ostatecznym celem jest przekazanie bitcoinów w ręce coraz większej liczby osób.

MiamiCoin

Miami centrum BTC w USA

Jeśli chodzi o lokalnych prawodawców, Suarez jest jednym z największych i najbardziej znanych zwolenników bitcoina w amerykańskiej polityce. Zaledwie w zeszłym tygodniu Suarez i burmistrz-elekt Nowego Jorku Eric Adams ogłosili, że będą przyjmować kolejne swoje wypłaty w bitcoinie. Do tej dwójki szybko dołączył Jane Castor, burmistrz Tampa Bay na Florydzie.

W lutym burmistrz Suarez ogłosił swoje plany przekształcenia miasta Miami w centrum kryptowalut  w USA. Chce to osiągnąć poprzez uchwalenie „najbardziej postępowych przepisów dotyczących cyfrowych aktywów” w kraju. Dodajmy, że organizatorzy tegorocznej konferencji dotyczącej bitcoina w Miami mogli pochwalić się ogromną frekwencją. Impreza przeszła też do historii, bowiem to na niej prezydent Salwadoru zapowiedział, że bitcoin zostanie środkiem płatniczym w jego kraju.

Zauważmy również, że w następstwie po ogłoszeniu Suareza cena MiamiCoina podskoczyła o 18% do dziennego maksimum wynoszącego 0,02369489 USD według CoinGecko.

Tagi
btc Miami miamicoin stakeowanie USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.