USDT wchodzi na Avalanche (AVAX)

Kryptowaluty stablecoiny-tether

Tether w końcu uruchomił swoją kryptowalutę w przyjaznej dla środowiska sieci. Ma to miejsce kilka miesięcy po ogłoszeniu planów rozszerzenia […]

bitbay zonda

Tether w końcu uruchomił swoją kryptowalutę w przyjaznej dla środowiska sieci. Ma to miejsce kilka miesięcy po ogłoszeniu planów rozszerzenia wsparcia dla stablecoina USDT na blockchainie Avalanche.

USDT od teraz dostępne na Avalanche

Dzięki uruchomieniu USDT na Avalanche, użytkownicy mogą teraz przesyłać największy pod względem kapitalizacji rynkowej stablecoin po stosunkowo niższym koszcie. Co więcej, jak wyjaśnił CTO Tethera – Paolo Ardoino – transakcje będą rozliczane natychmiastowo:

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem swojego USDT na Avalanche, oferując swojej rosnącej i tętniącej życiem społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowych.

Co ważne, integracja USDT na Avalanche przyczyniłaby się do wzrostu i zrównoważonego rozwoju sieci, a także sprzyjałaby wykorzystaniu stablecoinów w całym ekosystemie DeFi. Emin Gün Sirer, dyrektor fundacji Avalanche powiedział:

USDT na Avalanche jest niezbędnym budulcem dla użytkowników DeFi

Tether zdecydował się na uruchomienie swojego stablecoina na Avalanche, ponieważ sieć ta jest w tej chwili jednym z największych blockchainów. Co więcej, oferuje użytkownikom wiele możliwości, takich jak szybsze rozliczenia, tanie transakcje oraz platformę do budowania i hostowania zdecentralizowanych aplikacji.

Avalanche jest siecią open-source, która pozwala twórcom zdecentralizowanych aplikacji na łatwe wdrażanie dAppów bez ponoszenia wysokich kosztów.

Zespół Avalanche łączy w sobie zarówno kompatybilność z Ethereum Virtual Machine (EVM), jak i Solidify. To przyspiesza transakcje i umożliwia deweloperom Ethereum przeniesienie swoich aplikacji do sieci.

ifinex

Ekspansja Tethera trwa nadal

USDT jest obecnie największym stablecoinem w branży, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 75,2 miliarda dolarów. Moneta jest również klasyfikowana jako czwarta co do wielkości kryptowaluta według Coingecko.

Pomimo ogromnego wzrostu i powszechnej adopcji, Tether Operations Limited, firma stojąca za stablecoinem, nie zamierza spowalniać ekspansji wsparcia USDT na różnych blockchainach.

W chwili obecnej USDT działa na 14 łańcuchach, w tym między innymi Ethereum, Solana, Algorand, Omni i Binance Smart Chain (BSC).

Emitent stablecoinów wciąż rozważa wejście na kolejne sieci DLT w najbliższej przyszłości. W kwietniu firma przedstawiła swoje zamiary uruchomienia USDT na blockchainach Polkadot i Kusama, korzystając z funkcji parachain tych sieci.

Tagi
avalanche avax Tether USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.