za
malezja bitcoin

Ministerstwo Malezji proponuje przyjęcie bitcoina jako oficjalnej metody płatności

European Halving Party 2024

Ministerstwo Komunikacji Malezji wezwało ponoć rząd do przyjęcia bitcoina jako oficjalnej metody płatności w granicach kraju.

BTC jako legalny środek płatniczy w Malezji?

Według raportu Bloomberga z 21 marca, Malezja może stać się kolejnym krajem, który przyjmie bitcoina jako prawny środek płatniczy. Taką propozycję wysunął Zahidi Zainul Abidin, czyli wiceminister malezyjskiego Ministerstwa Komunikacji.

Mamy nadzieję, że rząd może na to pozwolić. Staramy się zobaczyć, jak możemy to zalegalizować, abyśmy mogli rozwijać udział młodzieży w kryptowalutach i pomagać im.

Na chwilę obecną Salwador jest jedynym krajem, który zaakceptował podstawową kryptowalutę jako oficjalny środek płatniczy na swoim terytorium. Pomimo pewnych kontrowersji, kraj Ameryki Środkowej wydaje się czerpać z tego spore korzyści. Według ostatnich doniesień, sektor turystyczny od chwili legalizacji BTC wzrósł o 30%. Oznacza to, że ludzie uważają ten kraj za bardziej atrakcyjny. Szefowa Ministerstwa Turystyki (MITUR), Morena Valdez, skomentowała ten rozwój w następujących słowach:

Wdrożenie bitcoina przyniosło korzyści sektorowi. Więcej turystów i inwestorów przyjechało [do Salwadoru], aby zobaczyć, jak działa kryptowaluta. Przeprowadziliśmy ankietę, aby sprawdzić aktywność przed i po [przegłosowaniu ustawy o bitcoinie]. Sektor turystyki wzrósł w listopadzie i grudniu o ponad 30%. Oczekiwania ożywienia w tym sektorze zostały wręcz przekroczone, ponieważ przewidywano napływ 1,1 miliona turystów (…).

Negatywny stosunek do górnictwa

W przypadku Malezji taki ruch byłby niemałym zaskoczeniem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy lokalne władze prezentowały bowiem raczej wrogie stanowisko wobec kryptowalut, a konkretnie wobec górników wydobywających cyfrowe aktywa.

Latem ubiegłego roku malezyjskie organy ścigania skonfiskowały ponad 1000 koparek, rozłożyły je na parkingu i demonstracyjnie zmiażdżyły za pomocą walca parowego. Funkcjonariusze twierdzili, że górnicy w trakcie swojej nielegalnej działalności ukradli energię elektryczną o wartości 2 milionów dolarów, a zniszczony sprzęt górniczy wart był 1,26 miliona dolarów.

Inny raport donosił z kolei, że władze Malezji skonfiskowały w 2021 roku maszyny do wydobywania kryptowalut o wartości około 13 milionów dolarów.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoinakurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
61 716,64 USD4,42%
Ethereum logo
EthereumETH
3060,90 USD2,50%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
576,91 USD2,37%
Solana logo
SolanaSOL
142,61 USD3,05%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD1,00%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3058,30 USD2,48%
Toncoin logo
ToncoinTON
5,46 USD9,00%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD4,31%