za

Kurs bitcoina ponownie spada

1,5% dla maluszka

Kurs bitcoina nadal spada. Obecnie 1 BTC kosztuje już jedynie 26 315 USD, co oznacza aż 10-procentową korektę w skali tygodnia. Czy długoterminowe wzrosty są jednak zagrożone?

Kurs bitcoina nadal spada

W ostatnim czasie widzieliśmy, jak giełdowym bykom nie udało się przebić poziomu 30 000 USD. Mimo tego, że powody do wzrostu są (choćby spora szansa na to, że Fed nie będzie już podnosił stóp proc.), niedźwiedzie wyraźnie wykorzystały swoją szansę. Prognozowane przez wielu turbulencje makroekonomiczne czy FUD związany z domniemanym ruszeniem coinów przejętych przez Silk Road, poskutkowały spadkiem ceny BTC.

Obecnie jeden bitcoin kosztuje jedynie 26 315 USD. Oznacza to więc spadek o blisko 10% w skali tygodnia i 4,3% od wczoraj. Nastroje także są gorsze, niż były w ostatnich tygodniach, kiedy kurs wspinał się po wykresie. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 49, co oznacza neutralne nastawienie inwestorów do BTC (“Neutral”). Badanie wykonano jednak przy cenie 27 002 USD.

Ether kosztuje z kolei tylko 1756 USD. To z kolei oznacza spadek o 4% w ciągu 24 h i 7,5% w skali 7 dni. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 44, co także oznacza neutralne nastawienie do ETH. Powoli jednak zbliżamy się do strachu.

Jaka jest nadzieja dla rynku?

Obecne ruchy na wykresie to raczej korekta wzrostów, jakie obserwowaliśmy od początku tego roku, kiedy kurs BTC ponownie przebił poziom 20 000 USD i walczył o przełamanie oporu 30 000 USD. Warto zauważyć, że gdy bitcoinowi uda się wreszcie pokonać pułap 30 000 USD, stanie się to mocnym oporem, czyli mocną linią obrony przed potencjalnymi spadkami (będzie to efektem właśnie obecnych niepowodzeń związanych z jego przebiciem).

Powody do długoterminowych wzrostów nadal są. O tym, że Fed najprawdopodobniej zakończył cykl podwyżek stóp proc. i zacznie powoli przymierzać się do ich obniżek, już wspomnieliśmy. Do tego w tle widzimy narastające problemy kolejnych banków, co dodatkowo zachęci władze monetarne do obniżek stóp, ale też zachwieje zaufanie konsumentów do systemu tradycyjnych finansów. To z kolei może pozytywnie odbić się na wycenie czołowych kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności