za
jim cramer binance

Jim Cramer ostrzega przed Binance

Prowadzący program Mad Money, Jim Cramer, ostrzegł inwestorów przed korzystaniem z giełdy kryptowalut Binance. Wskazał na ostatnie kontrowersje związane z tą platformą.

Jim Cramer: uważajcie na Binance!

Cramer powołał się na słowa byłego regulatora Timothy’ego Massada, który wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Przypomnijmy, że ta agencja regulacyjna podjęła niedawno działania przeciwko Binance i jej dyrektorowi generalnemu, Changpeng Zhao (CZ).

Po wysłuchaniu Tima Massada podczas wczorajszego programu (byłego szefa CFTC), sam nie robiłbym interesów z Binance

– stwierdził Cramer.

JIm Cramer Binance

Massad, który w latach 2014-2017 był przewodniczącym amerykańskiej CFTC, od lat jest zwolennikiem regulacji rynku kryptowalut. Wyjaśniając zarzuty wniesione przez CFTC przeciwko Binance i dyrektorowi generalnemu, Massad przypomniał, że firma rzekomo nie przestrzegała przepisów dotyczących zasady „znaj swojego klienta” (KYC).

Społeczność kryptowalut wyśmiewa Cramera

Cramerowi nie udało się jednak przerazić społeczności kryptowalut. Wręcz przeciwnie – wiele osób go wyśmiało. Wskazało na jego ostatnie nietrafione prognozy. Część osób uznała wręcz negatywny komentarz na temat Binance za dobry sygnał dla giełdy. Przypomnijmy, że niedługo przed upadkiem Silicon Valley Bank i Signature Bank Cramer zalecał inwestorom zakup akcji obu banków.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy prowadzący Mad Money ostrzega przed firmą CZ. W grudniu zeszłego roku zasugerował, że wolałby powierzyć swoje pieniądze platformie bukmacherskiej Draftkings, która jest zakazana w wielu krajach i stanach USA, niż Binance.

Cramer ostrzegał również inwestorów przed inwestowaniem w kryptowaluty. Na początku tego miesiąca, kiedy cena BTC gwałtownie wzrosła, powiedział, że sprzeda swoje BTC, chcąc zasugerować, że to chyba ostatnia szansa na wyjście z rynku kryptowalut w miarę dobrym momencie. Jest też głęboko przekonany, że kursy kryptowalut są manipulowane przez grupę dużych inwestorów. Spodziewa się również, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) „zrobi obławę” na rynku. To ostatnie coraz bardziej wydaje się jednak realne. Przewodniczący Komisji, Gary Gensler, wnioskuje obecnie o większy budżet na swoje działania dot. kryptowalut.

Ostatnio Cramer stał się obiektem żartów m.in. Elona Muska.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 237,74 USD-0,54%
Ethereum logo
EthereumETH
3554,36 USD-0,47%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,30 USD-0,22%
Solana logo
SolanaSOL
133,98 USD-4,79%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3553,70 USD-0,47%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,07%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,25%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,48%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,10 USD-0,60%