za
Kraken ogłasza partnerstwo z zespołem Formuły 1. Na bolidach pojawi się treść whitepapera Bitcoina!

Kraken ogłasza partnerstwo z zespołem Formuły 1. Na bolidach pojawi się treść whitepapera Bitcoina!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kryptowaluty wracają do świata Formuły 1 niczym Niki Lauda w 1976 roku. Poprzedni rok był dla naszej branży tragiczny. W efekcie wielu kryptowalutowym firmom wypowiedziano umowy sponsorskie z zawodnikami oraz markami bolidów wyścigowych. Teraz jednak giełda Kraken ponownie pojawi się na torze wyścigowym dzięki umowie z zespołem Williams Racing F1.

Kraken, branża kryptowalut i F1

28 marca amerykańska giełda kryptowalut Kraken poinformowała, że nawiązała nowe partnerstwo. Firma rozpoczęła współpracę z teamem wyścigowym F1 – Williams Racing. Oznacza to powrót w 2023 roku podmiotów z sektora cyfrowych aktywów do świata Formuły 1. Zawarta umowa nie ogranicza się jednak do kwestii brandingu. Obejmuje również produkcję gadżetów zespołu wyścigowego oraz związaną z nim kolekcję niewymiennych tokenów (NFT).

Przypomnę, że w wyniku kryptowalutowej zimy, która trwała przez większość zeszłego roku, oraz szeregu takich katastrof na rynku, jak upadek Terry czy FTX, większość zespołów wyścigowych Formuły 1 zdecydowało się zerwać partnerstwa z branżą cyfrowych aktywów. W połowie listopada otrzymaliśmy informację, że zespół Mercedesa F1 zawiesił wycenianą na prawie 30 mln dolarów współpracę z FTX. Natomiast w styczniu tego roku Ferrari niezapowiedzianie zerwało wieloletnią umowę z organizacją blockchain Velas, a Alfa Romeo poinformowało, że zrywa partnerstwo z kryptowalutowym pożyczkodawcą, firmą Vauld.

Jednak nie można pominąć tego, że niektóre zespoły wyścigowe nie ugięły się pod presją zeszłorocznych wydarzeń. Wiele z nich utrzymało bowiem swoje kooperacje z firmami z tego sektora. Zespół Aston Martin nieprzerwanie współpracuje z giełdą Crypto.com oraz platrofmą Socios. Tak samo Binance nadal wspiera Alpine, a OKX i Tezos działają wspólnie z McLaren Racing. Również Bybit przekonał firmę Red Bull, że niezależnie od bessy na rynku i szeregu związanych z nim skandali, warto dalej współpracować z giełdą. To samo tyczy się rynku NFT – np. OpenSea, które nieprzerwanie współpracuje z firmą Haas.

 Formuła 1

Whitepaper Bitcoina na bolidzie

To, co jednak jest dość nietuzinkowe i niespotykane wcześniej, to kwestia tego, co Kraken wnosi od siebie do świata F1. Bowiem na sponsorowanych przez nich bolidach nie pojawi się jedynie logo giełdy kryptowalut. To honorowe miejsce zajmie również całość streszczenia oraz wprowadzenia do białej księgi Bitcoina, której autorem jest oczywiście Satoshi Nakamoto.

W opublikowanym 31 marca tweecie giełda zaprezentowała swoje logo, które ma kształt przypominający legendarnego potwora morskiego. Ciekawe jest to, że wypełnienie konturu Krakena składa się z wyrazów, które stworzą wspomniane streszczenie whitepapera Bitcoina.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 459,09 USD0,20%
Ethereum logo
EthereumETH
3522,24 USD0,51%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,58 USD1,34%
Solana logo
SolanaSOL
135,12 USD-0,44%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3522,25 USD0,51%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,61%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,19%