Sieć Bitcoin softwar

Sieć Bitcoin może pomóc w wojnie cybernetycznej – twierdzi autor “Softwar”

Major Jason Lowery, który jest członkiem National Defense Fellow w Massachusetts Institute of Technology (MIT), w swojej pracy naukowej przedstawił Departamentowi Obrony USA nową teorię dot. Bitcoina. Jest zdania, że ta sieć to coś więcej niż tylko system płatności peer-to-peer. Uważa, że ​​​​technologie oparte na algorytmie proof-of-work mogą być wykorzystywane m.in. w kwestiach dot. cyberbezpieczeństwa.

Nowe zastosowanie sieci Bitcoin

Opublikowana w lutym praca Lowery’ego zatytułowana Softwar zajmuje trzecie miejsce na liście najlepiej sprzedających się książek technologicznych Amazona. Jej autor ma za sobą dziesięcioletnie doświadczenie, pracując jako “twórca systemów uzbrojenia i doradca techniczny wyższych urzędników USA”.

Badania Lowery’ego dowodzą, że wojsko USA mogłoby użyć sieci Bitcoin do powstrzymania niektórych rodzajów ataków cybernetycznych, takich jak ataki typu denial-of-service, które przeciążają serwery zbyt dużą liczbą żądań. Koncepcja polega na tworzeniu programów, które reagują tylko na sygnały płynące z dużych transakcji zarejestrowanych w sieci kryptowaluty. Utrudniłoby to atakującym zalewanie serwerów fałszywymi sygnałami i powodowanie szkód.

Lowery sugeruje również, że sieć Bitcoin przypomina morskie szlaki handlowe, co oznacza, że ​​nadaje się do wymiany gospodarczej. Dlatego tak ważna jest “ochrona swobody żeglugi” w sieci, tak jak chronimy szlaki handlowe.

Sieć Bitcoin softwar

Służby powinny projektować programy, które reagują na sygnały zewnętrzne tylko wtedy, gdy “zawierają wystarczająco dużą transakcję” zarejestrowaną w sieci. Lowery twierdzi, że uniemożliwiłoby to hakerom przejęcie kontroli nad takimi programami. Według autora, Stany Zjednoczone powinny również gromadzić bitcoiny, budować krajowy rynek miningu i rozszerzyć ochronę prawną dot. tej technologii.

USA nie rozumieją geniuszu Bitcoina?

Problem w tym, że wszystkiego powyższego chyba nie rozumieją władze USA. Securities and Exchange Commission (SEC) robi wiele, by stłamsić innowacyjne startupy. Do tego senat stanu Nowy Jork uchwalił w 2022 r. nową ustawę dotyczącą kopania kryptowalut za pomocą proof-of-work (potem podpisała ją gubernator Kathy Hochul). Ma ona rozwiązać niektóre problemy środowiskowe związane z bitcoinami (które oczywiście też są ważne), ale jednocześnie sprawi, że wiele podmiotów z tego rynku zacznie rozglądać się za innymi miejscami do prowadzenia swojej działalności.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin Blockchain Jason Lowery kryptowaluty sieć bitcoin Softwar
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.