za

Ferrari zrywa współpracę z blockchainową firmą Velas

2023-01-08
BlockchainNFT
Konferencja Kryptoraport

Partnerstwo Ferrari z Velas miało na celu zwiększenie zaangażowania fanów wyścigów poprzez NFT i inne wspólne inicjatywy. Ta pierwsza firma zrywa jednak współpracę z kryptowalutowym projektem.

Koniec współpracy Ferrari z Velas

Scuderia Ferrari, dział ds. wyścigów producenta luksusowych samochodów Ferrari, zakończył współpracę ze sponsorem z rynku kryptowalut. Chodzi o umowę partnerską z Velas.

Partnerstwo Ferrari z Velas rozpoczęło się w 2021 roku. Zostało wycenione na 30 milionów dolarów rocznie. Głównym celem było zwiększenie zaangażowania fanów wyścigów poprzez NFT i inne wspólne inicjatywy.

Oficjalnym powodem zakończenia kooperacji było “nieprzestrzeganie zapisów umowy”.

Mercedes kończy współpracę z FTX

Z kolei w listopadzie 2022 roku Mercedes, mimo wcześniejszych zapowiedzi, zawiesił współpracę z FTX. Stało się to wkrótce po tym, gdy giełda kryptowalut złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

– Jako pierwszy krok, zawiesiliśmy naszą umowę partnerską z FTX wyjaśniał wtedy rzecznik Mercedesa. – Oznacza to, że [logo] firmy nie pojawi się już na naszym samochodzie wyścigowym i innych aktywach marki od tego weekendu. Będziemy nadal ściśle monitorować sytuację w miarę jej rozwoju – dodał.

Toto Wolff, szef zespołu i dyrektor generalny Mercedes-AMG Petronas F1 Team, ostrzegł, że inne zespoły wyścigowe także mogą zrywać współpracę z firmami z rynku blockchaina.

– Nie możesz zamknąć się na nowoczesną technologię – zastrzegał jednak.

Warto jednak dodać, że związek między F1 a ekosystemem kryptowalut wykracza poza tego typu partnerstwa i sponsoring. W październiku 2022 r. Formuła 1 zgłosiła znaki towarowe „F1”, ujawniając tym samym swoje plany stworzenia internetowego rynku kryptowalut, tokenów, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i NFT.

Dodajmy, że giełda Crypto.com połączyła siły z Formułą 1 w 2021 roku. Logo tej firmy pojawia się na torach podczas każdego wyścigu. Platforma została też Oficjalnym Partnerem Grand Prix Miami.

Bybit rozpoczął z kolei na początku 2022 r. współpracę z zespołem Red Bull F1. Giełda stała się głównym partnerem zespołu wyścigowego. W wyniku transakcji o wartości 150 milionów dolarów emblemat firmy znalazł się na stroju i samochodach aktualnego mistrza Maxa Verstappena.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności