za

Kurs etheru mocno rośnie

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kurs etheru przebił w nocy poziom 1300 USD. Cena bitcoina też nie stoi w miejscu, choć rośnie wolniej niż kryptowaluty Ethereum.

Kurs ETH rośnie

Cena ETH wynosi obecnie 1308 USD. Oznacza to skok ceny o aż ok. 9% w skali tygodnia. W ciągu doby kurs wzrósł o 3,5%.

Wyraźną poprawę widać na poziomie nastrojów. Jeszcze niedawno indeks strachu i chciwości ETH wskazywał poziom lęku. Teraz pokazuje 45, czyli neutralne nastawienie inwestorów do etheru. Dodajmy, że ostatnie badanie wykonano przy cenie 1287 USD. Obecnie więc indeks może znajdować się na wyższym poziomie.

Za ETH podąża bitcoin, który nie radzi sobie jednak tak dobrze jak ether. Dziś za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się ok. ok. 17 200 USD. Oznacza to skok ceny o 1,45% w skali doby oraz 3,2% w ciągu tygodnia.

Nastroje na rynku BTC nadal są złe. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 25, co oznacza skrajny strach. Warto jednak dodać, że ostatnie badanie nastrojów wykonano przy cenie 16 978 USD.

Pierwszy etap hossy?

Czy właśnie na naszych oczach rozpoczyna się pierwszy etap hossy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Możliwe jednak, że rynek mógł uznać, że kurs zarówno BTC, jak i ETH już nie spadnie. Stąd inwestorzy zaczęli zakupy. By potwierdzić powyższy scenariusz, musimy zobaczyć jednak przebicie innych ważnych poziomów.

Mateusz Kara z Ari10 jest zdania, że kurs od dawna mocno by rósł, gdyby nie wydarzenia związane z FTX.  Jak twierdzi, “patrząc od paru miesięcy na wykres i wspomniane już nastroje można odnieść wrażenie, że dołek cyklu powinien być już za nami”.Jeżeli więc na rynku nie wydarzy się nic rewolucyjnego – np. upadek kolejnej dużej giełdy czy Tethera – możemy spodziewać się wzrostów wycen kryptowalut”, dodaje. Więcej na temat tego, co sądzi on o przyszłości rynku przeczytacie tutaj.

Z kolei Kamil Jarzombek, youtuber i inwestor, jest zdania, że ether docelowo prześcignie bitcoina w kwestii kapitalizacji rynkowej.

– Moja prognoza dla Ethereum w perspektywie 5 najbliższych lat zakłada osiągnięcie ceny 10 000 dolarów oraz uważam, że dojdzie do przeskoczenia BTC w poziomie kapitalizacji. Nawet zakładam, że stanie się to wcześniej, ale 5 lat jest bezpiecznym okresem na stawianie takiej tezy – powiedział w czasie wywiadu dla Instytutu Kryptografii.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 762,50 USD-2,26%
Ethereum logo
EthereumETH
3483,99 USD-2,29%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,12 USD-3,03%
Solana logo
SolanaSOL
147,82 USD-4,76%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3482,03 USD-2,35%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,88%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,04%