za
Elon Musk kpi z Jima Cramera. Prowadzący ,,Mad Money” stał się obiektem żartów inwestorów

Elon Musk kpi z Jima Cramera. Prowadzący ,,Mad Money” stał się obiektem żartów inwestorów

Binance Launchpool

Jim Cramer to swoista chorągiewka, jeśli chodzi o wypowiedzi dotyczące bitcoina. Mimo, że prezenter telewizyjny zainwestował w niego 2 lata temu pokaźną sumę, to wciąż nie może się zdecydować, jaki tak naprawdę ma do tej kryptowaluty stosunek. Raz ją chwali, innym razem krytykuje. Teraz prowadzący programu „Mad Money” stał się źródłem twitterowej dyskusji pomiędzy twórcą dogecoina – Billym Markusem – a Elonem Muskiem. Warto zwrócić uwagę, że prognozy Cramera w kwestii kursów kryptowalut okazywały się często mocno nietrafione.

Siła w Inverse Cramer

Cramer wielokrotnie udzielał inwestorom porad w kwestii poruszania się na rynku kryptowalut. Jednak trzeba mieć na względzie to, że ,,złote rady” prezentera były wielokrotnie nietrafione. Jego prognozy okazywały się dalekie od rzeczywistego stanu. Za przykład niech posłuży jego wypowiedź sprzed kilku dni. Cramer poradził wszystkim sprzedać posiadane BTC, ponieważ zaraz rynek ponownie doświadczy korekty. Jak się okazało, kurs najstarszej kryptowaluty ma się dobrze i powoli zmierza w stronę poziomu 30 tys. dolarów. Obecnie bitcoin handluje powyżej 27 tys. dolarów co oznacza, że osiąga szczyty niewidziane od 9 miesięcy.

W czwartek Billy Markus, czyli twórca dogecoina, postanowił okazać wsparcie Cramerowi za pośrednictwem wpisu na Twitterze. Ojciec najpopularniejszego meme coina napisał, że Cramer ,,jest dobry w swoim fachu”. Na to stwierdzenie postanowił odpowiedzieć sarkastycznie właściciel serwisu, czyli Elon Musk.

Nie ufajcie Cramerowi

Drugi najbogatszy człowiek świata ironicznie wspiera program „Inverse Cramer”. Jest to plan, który pomaga inwestorom obstawiać zakłady w przeciwnym kierunku do wyborów prowadzącego ,,Mad Money”. Nie, to nie jest żart. Jim Cramer cieszy się już opinią bardzo niecelnie trafiającego spekulanta.

Program Inverse Cramer Tracker ETF (ticker SJIM) został oparty o podążanie w przeciwnym kierunku niż sugeruje kierować się Cramer. Jak tłumaczy Matthew Tuttle, czyli CEO  Tuttle Capital Management:

Jeśli konkretnie powie kup, kup, kup akcje, to w następnym praktycznym momencie zajmiemy krótką pozycję na tych akcjach. Jeśli powie ci, że nienawidzi akcji lub sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać lub coś w tym rodzaju, to ponownie zajmiemy pozycję długą na tej nazwie w następnym praktycznym punkcie wejścia.

Wiele osób jest zdania, że gra w przeciwnym kierunku do prognoz Cramera to świetna strategia inwestycyjna. Przypomnijmy, że na początku zeszłego roku twierdził, że spadek cen bitcoina i etheru niebawem się zakończy i doświadczymy początku nowej hossy. Rok 2022 był jednak od początku do końca sagą katastrof, porażek, upadków i miliardów dolarów strat w ekosystemie kryptowalut. W skali roku kurs bitcoina spadł o 65%.

Jim Cramer, prowadzący ,,Mad Money”

Prezenter telewizyjny jednak nie wyciągał żadnych wniosków z błędnie stawianych prognoz i dalej dzielił się swoimi spekulacjami. W grudniu 2022 roku Cramer stwierdził, że kiedyś może i był zwolennikiem bitcoina w następstwie deficytu zaufania do złota, ale stracił wiarę w tę klasę aktywów i radzi wszystkim zamknąć ,,te okropne pozycje”:

Nie możesz po prostu się pobić i powiedzieć: „Hej, już za późno na sprzedaż”. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie jest za późno, aby sprzedać okropną pozycję, a to właśnie masz, jeśli posiadasz te tak zwane aktywa cyfrowe.

Minęły ponad 3 miesiące od czasu, gdy padły wspomniane słowa. Jak wypadają one na tle teraźniejszych cen kryptowalut? Cóż, dosyć blado. Wówczas kurs bitcoina wynosił około 17 tys. dolarów, a obecnie jest na poziomie ponad 27 tys. dolarów, co oznacza wzrost o ponad 50%. Jeśli zatem ktoś posłuchał słów Cramera i sprzedał swoje kryptowaluty, to pewnie teraz bije się w pierś.

Zwrócę jeszcze uwagę na fakt, że na początku lutego Cramer wzywał inwestorów do kupowania akcji Silicon Valley Bank (SVB). Jeśli ktoś nie kojarzy tego podmiotu, to w zeszłym tygodniu świat obiegła informacja o upadku banku, a wydarzenie to jest uznawane za jedno z największych bankructw debaty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności