Japoński producent gier Nexon kupił BTC za 100 mln USD

2021-04-29 Bitcoin

Do świata Bitcoina dołącza coraz więcej korporacji, ponieważ sytuacja na rynku jest nadal bardzo korzystna. Trend ten napędziły wielkie marki, […]

Do świata Bitcoina dołącza coraz więcej korporacji, ponieważ sytuacja na rynku jest nadal bardzo korzystna. Trend ten napędziły wielkie marki, takie jak Tesla i Paypal.

Nexon kupuje BTC za 100 mln USD

Obecnie coraz więcej instytucji chce wejść w posiadanie flagowej kryptowaluty, ponieważ jej cena nadal rośnie. Kolejną firmą, która zdecydowała się na inwestycję w Bitcoina jest Nexon, twórca gier online i wirtualnych światów. Spółka zainwestowała w pierwotną monetę 100 mln USD.

Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, producent gier wszedł w posiadanie 1717 Bitcoinów po średniej cenie 58 226 dolarów za sztukę. Nexon uważa, że kryptowaluta oferuje „długoterminową stabilność i płynność”. W ogłoszeniu z 28 kwietnia dodano, że inwestycja stanowi zaledwie % jej „całkowitej posiadanej gotówki i ekwiwalentów pieniężnych”.

Nasz zakup Bitcoina odzwierciedla zdyscyplinowaną strategię ochrony wartości dla akcjonariuszy i utrzymania siły nabywczej naszych aktywów gotówkowych. W obecnym środowisku gospodarczym wierzymy, że Bitcoin oferuje długoterminową stabilność i płynność, utrzymując jednocześnie wartość naszej gotówki dla przyszłych inwestycji.

– powiedział Owen Mahoney, prezes i dyrektor generalny Nexon.

CEO dodał, że Bitcoin jest „formą gotówki, która prawdopodobnie zachowa swoją wartość, nawet jeśli nie jest jeszcze powszechnie za taką uznawana”.

Założona w 1994 roku firma Nexon znana jest z produkcji, rozwoju i obsługi gier online i wirtualnych światów. Firma weszła na giełdę w Tokio w grudniu 2011 roku i obecnie jest odpowiedzialna za ponad 50 gier online, w które można grać w ponad 190 krajach.

Nexon jest najnowszą publicznie notowaną firmą, która zainwestowała pokaźną sumę w Bitcoina. Inwestycja ta jest następstwem wejścia na rynek wielu liderów. Wszystko zaczęło się od MicroStrategy, która rozpoczęła trend w sierpniu 2020 roku, kupując 21 000 BTC za 250 milionów dolarów. Następnie zakupu za 50 mln USD dokonał Square. Najgłośniejszą inwestycją były jednak zakupy Tesli. Producent samochodów elektrycznych pod koniec 2020 roku kupił BTC za 1,5 miliarda dolarów.

Instytucjonalne zakupy

Na dzień dzisiejszy 35 spółek notowanych na giełdzie posiada Bitcoina w swoich bilansach. Żeby pokazać zasadność posiadania BTC w instytucjonalnych bilansach warto tutaj wspomnieć o Tesli. Firma Elona Muska sprzedała ostatnio część swoich BTC zakupionych I kwartale 2021, odnotowując zysk w wysokości 101 milionów dolarów. Według CEO Elona Muska, celem tego posunięcia było „udowodnienie płynności Bitcoina jako alternatywy dla trzymania gotówki w bilansie”.

Tagi
bitcoin btc gry instytucje korporacje kryptowaluty nexon Trend

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.