Uniwersytet w Wyoming będzie generował przychody ze stakingu

Wiadomości

Stan Wyoming już wcześniej z zadowoleniem przyjęło krypto banki i blockchainowe inwestycje. Teraz sam zanurzył palec w sektorze. Uniwersytet będzie […]

Stan Wyoming już wcześniej z zadowoleniem przyjęło krypto banki i blockchainowe inwestycje. Teraz sam zanurzył palec w sektorze.

Uniwersytet będzie stakował

Wyoming przeznaczył 4 miliony dolarów na program stakowania kryptowalut. Ma on być prowadzony przez University of Wyoming, jedyną publiczną czteroletnią uczelnię w stanie.

„Stakowanie” to proces blokowania kryptowaluty, tak aby można ją było wykorzystać do zatwierdzania transakcji blockchaina i emitowania nowych tokenów. Jest to popularny sposób dla posiadaczy kryptowalut, aby wykorzystać swoje aktywa i zarabiać pasywny dochód. Program Stakowania Kryptowalut Uniwersytetu Wyoming daje wgląd w możliwe alternatywne źródła dochodów dla publicznych uniwersytetów. Nawet przed pandemią koronawirusa  borykały się one bowiem z problemami finansowymi.

Po zatwierdzeniu przez stan planu wydatków uniwersytetu, UW będzie miał 4 miliony dolarów do wydania. Przeznaczy je na na obsługę węzłów (komputerów, które są podłączone do sieci blockchain i ją podtrzymują) i gromadzenie kryptowalut w celu stworzenia „puli stakingowych”. Pule pozwolą użytkownikom kryptowalut wpłacać tokeny i stakować bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy technicznej. I to w co najmniej trzech kryptowalutach.

Na co uniwersytet przeznaczy dochód?

Dochód wygenerowany z programu zostanie najpierw przeznaczony na pokrycie kosztów operacyjnych. Do 4 milionów dolarów zysku trafi na konto inwestycji strategicznych i projektów uniwersytetu (SIPA). Środki te mogą być wydane, jeśli uniwersytet otrzyma fundusze w proporcji 2:1 – fiat lub kryptowaluta – od podmiotów prywatnych lub z rezerw uniwersytetu. Każdy zysk powyżej 4 milionów dolarów jest przeznaczony na „programy i działania związane z blockchainem na uniwersytecie i w uczelniach lokalnych w całym stanie”.

Stan już wcześniej wykorzystał SIPA do sfinansowania projektów budowlanych, w tym rozszerzenia uniwersyteckiej szkoły prawniczej.

Aby uruchomić program stakowania kryptowalut, ustawa powołuje również „radę doradczą ds. Kryptowalut”. Jej współprzewodniczącymi będą liderzy stanowej komisji selektywnej ds. Blockchain, technologii finansowej i technologii innowacji cyfrowych. Wśród członków znajdują się główny urzędnik inwestycyjny stanu, trzech ekspertów ds. Blockchain, którzy zostaną wyznaczeni przez gubernatora, oraz członek wyznaczony przez prezesa Uniwersytetu Wyoming.

Czym są pule stakingowe?

Pula stakingowa jest podobna do puli wydobywczej, ale jest specyficzna dla blockchainów proof-of-stake (PoS). Polegają one na posiadaczach tokenów, którzy blokują swoje monety w celu weryfikacji transakcji. Pule stakingowe dotyczą sytuacji, w których użytkownicy blockchaina łączą swoje zasoby w celu walidacji nowych bloków. Tym samym zwiększając w ten sposób swoje szanse na zdobycie nagród w powiązanych kryptowalutach. Każdy, kto chce dołączyć do puli stakingowej, musi zablokować swoje monety w cyfrowym portfelu. Oznacza to, że nie może używać tokenów przez określony czas.

Jeśli chodzi o to, które z trzech łańcuchów PoS zostaną wybrane, token ADA firmy Cardano wydaje się jednym z logicznych wyborów. Twórcy Cardano, IOHK Las, założyli w zeszłym roku Wyoming Advanced Blockchain Lab. Laboratorium, przy wsparciu wydziału, wykorzystuje fundusze w wysokości 50 000 dolarów na stworzenie i utrzymanie puli Cardano.

Wyoming od dawna wyprzedza resztę w zakresie technologii blockchain. W 2019 r. uchwalił szereg ustaw tworzących przyjazne ramy regulacyjne dla kryptowalut. 2020 był rokiem, w którym firmy Kraken i Avanti otrzymały państwową licencję na założenie „krypto banków”. Dzięki temu mogą one przechowywać kryptowaluty w imieniu klientów i świadczyć inne specjalistyczne usługi finansowe. W tym miesiącu stan wyraźnie zalegalizował też DAO LLCs – zdecentralizowane autonomiczne organizacje, które wykorzystują tokeny na blockchainie, aby ułatwić podejmowanie decyzji.

Tagi
ada Cardano POS staking Uniwersystet Wyoming

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.