za
Interpol publikuje międzynarodową czerwoną notatkę w sprawie Do Kwona

Interpol publikuje międzynarodową czerwoną notatkę w sprawie Do Kwona

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Mimo iż założyciel Terraform Labs twierdzi, że jest otwarty na współpracę z organami prawa, władze Korei Południowej uznały go za nieuchwytnego, a w efekcie, przy współpracy z Interpolem, wezwano współpracujące z instytucją państwa do zatrzymania go.

Do Kwon jest poszukiwany

W wyniku niemożności uchwycenia Do Kwona przez władze Singapuru, gdzie oficjalnie przybywa, Interpol wydał czerwoną notatkę sygnalizując, że stawiane mu zarzuty są na tyle poważne, że zasługują na rangę międzynarodową.

Czerwone zawiadomienie co prawda nie stanowi samo w sobie nakazu aresztowania, jest bowiem prośbą do krajów współpracujących z Interpolem, aby namierzyć i tymczasowo zatrzymać daną osobę w imieniu kraju, w którym poszukiwany jest uciekinier. Obecnie czerwona notatka nie widnieje jeszcze na oficjalnej stronie Interpolu. Jednak jak podaje Bloomberg, władze w Seulu potwierdziły, że wystosowano taką prośbę w kwestii Do Kwona.

Władze Korei Południowej dwa tygodnie temu wydały nakaz aresztowania CEO Terraform Labs powołując się na naruszenie lokalnych przepisów dotyczących kapitału. W tamtym czasie sądzono, że Kwon przebywa w swoim domu w Singapurze. Później ta informacja została zdementowana przez organy ścigania, które ustaliły w dniu 17 września, że ​​go tam nie ma.

Koreańska prokuratura: ”Kwon jest stale w biegu”

Informacje płynące z Singapuru są sprzeczne z zapewnieniami Kwona, że ​​współpracuje z władzami. Koreańska prokuratura uważa, że Kwon jest „stale w biegu”.

Nie jestem w żadnym biegu lub czymś podobnym – dla każdej agencji rządowej, która wykazała zainteresowanie komunikacją, jesteśmy w pełnej współpracy i nie mamy nic do ukrycia. […] Jesteśmy w trakcie obrony w wielu jurysdykcjach – trzymamy się niezwykle wysokiego poziomu uczciwości i czekamy na wyjaśnienie prawdy w ciągu najbliższych kilku miesięcy

– zaprzecza za to Kwon.

Gdy tylko poszukiwany pojawi się ponownie w swoim kraju, jest zobowiązany do natychmiastowego powiadomienia władz. W sytuacji, w której Kwon zostanie uchwycony przez organy ścigania, zostaną postawione mu zarzuty m.in. oszustwa podatkowego i nielegalnego pozyskiwania funduszy.

Poza prokuraturą Korei Południowej na Do Kwona czyha również grupa hackerów Anonymous. Ta obiecała wykorzystać swoje kontakty i ujawnić wszelkie istotne informacje o nielegalnych działaniach Terraform Labs.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 449,19 USD-0,04%
Ethereum logo
EthereumETH
3513,90 USD0,23%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,07 USD0,84%
Solana logo
SolanaSOL
134,65 USD-0,72%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3514,20 USD0,25%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,03%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,60 USD5,58%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,19%