za
Anonymous do kwon

Anonymous grozi Do Kwonowi. “Postawimy Cię przed sądem”

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Grupa haktywistów Anonymous zobowiązała się sprawić, że współzałożyciel Terra, Do Kwon, zostanie „postawiony przed sądem tak szybko, jak to możliwe”. Wszystko w związku z upadkiem ekosystemów Terra (LUNA) i TerraUSD (UST), który miał miejsce w maju.

Anonymous bada sprawę Terry

W niedzielę w sieci pojawiło się video haktywistów, w którym wymieniono listę rzekomych wykroczeń Kwona, w tym wypłatę 80 milionów dolarów każdego miesiąca z projektów LUNA i UST, co miało miejsce przed słynnym już krachem.

https://www.youtube.com/watch?v=RB4rK9eB2oE

– Do Kwon, jeśli nas słuchasz: niestety, nie można już nic zrobić, aby odwrócić szkody, które wyrządziłeś. W tym momencie jedyne, co możemy zrobić, to pociągnąć cię do odpowiedzialności i upewnić się, że zostaniesz postawiony przed wymiarem sprawiedliwości tak szybko, jak to możliwe – grożą członkowie słynnego kolektywu.

Grupa hakerów-aktywistów przekazała też, że ​​będzie przyglądać się działaniom Do Kwona, także tym sprzed paru lat.

– Anonymous przygląda się całej historii Do Kwona, odkąd wszedł on na rynek kryptowalut – dodano.

Organizacja skrytykowała również Kwona za „arogancką taktykę” trollowania konkurentów i krytyków oraz „zachowywanie się tak, jakby nigdy nie zawiódł”.

Anonymous do kwon

Poprzednie działania Anonymous

Powstały w 2003 roku na 4chan, Anonymous jest zdecentralizowanym międzynarodowym kolektywem aktywistów znanym z organizowania cyberataków na instytucje rządowe, prywatne korporacje, a nawet Kościół Scjentologiczny.

W czerwcu 2021 r. Anonymous krytykował dyrektora generalnego Tesli Elona Muska za jego rzekome manipulowanie rynkiem kryptowalut.

Warto zauważyć, że istnieje wiele kanałów YouTube, które twierdzą, że są powiązane z grupą hakerów Anonymous. Istnieje jednak ogólna zgoda, że ​​nie ma oficjalnego kanału YouTube dla grupy haktywistów, biorąc pod uwagę jej zdecentralizowany i anonimowy charakter.

Warto jednak zauważyć, że przez powyższe nigdy w pełni nie wiadomo, kto stoi na prezentowanymi w sieci klipami Anonymous. Przez wyżej opisaną zasadę pod organizację łatwo się podszywać, tym samym manipulując np. cenami danego aktywa. Obecny klip może zostać uznany za wymierzony w ludzi, którzy starają się odbudować Terrę (co swoją drogą jest mało realne).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności