za
Do Kwon komentuje doniesienia na temat zamrożenia przez władze należących do niego aktywów

Władze Korei Południowej wydały nakaz aresztowania Do Kwona

zondacrypto bitcoin giveaway

Władze Korei Południowej nakazały aresztowanie Do Kwona, założyciela Terraform Labs. Firma ta jest odpowiedzialna za kryptowalutę LUNA, której niespodziewany spadek wartości w maju spowodował wielki krach na rynku cyfrowych aktywów. Więcej o genezie upadku luny pisaliśmy w tym miejscu.

Czy Do Kwon trafi za kratki?

Jak informuje serwis Bloomberg, południowokoreańska prokuratura w Seulu wydała nakaz aresztowania Do Kwona oraz pięciu innych osób. Ma to związek z zarzucanym całej szóstce naruszeniem krajowego prawa dotyczącego rynków kapitałowych. Decyzja o aresztowaniu członków Terraform Labs zapadła trzy miesiące po tym, jak kilku pracowników firmy straciło możliwość opuszczenia Korei Południowej. Dotyczyło to dochodzenia w sprawie implozji całego projektu. W tym samym czasie organy władzy przeprowadziły również nalot na lokalne giełdy kryptowalut.

Kwon w wywiadzie dla Coinage, którego udzielił w zeszłym miesiącu, oznajmił że krajowa prokuratura nie kontaktowała się z nim. Twierdzi, że nie postawiono mu żadnych zarzutów, mimo że organy ścigania zakazały jego pracownikom opuszczania kraju.

Trudno jest podjąć taką decyzję, ponieważ nigdy nie mieliśmy kontaktu ze śledczymi. Nigdy nas o nic nie oskarżyli

– twierdził Kwon w trakcie wywiadu

Do Kwon przerywa milczenie i komentuje porażkę Terry

Zack Guzman przeprowadza wywiad z Do Kwonem. Źródło: Coinage

Południowokoreańska prokuratura w lipcu dokonała również nalotu na dom współzałożyciela Terraform Labs, Daniela Shina. Wszystko ponoć odbyło się w  ramach śledztwa w sprawie zarzutów o nielegalną działalność, która stała za upadkiem Terry. Władze poinformowały również, że Do Kwon jest w obowiązku poinformować ich, gdy wróci do kraju. Mieszka on bowiem od jakiegoś czasu w Singapurze, tak jak pozostałe osoby, wobec których wydano nakaz aresztowania.

Kwon zapowiedział, że będzie współpracował z władzami, gdy nadejdzie na to odpowiedni czas. We wspomnianym wywiadzie dla firmy Coinage, w którym pojawia się kwestia perspektywy trafienia do więzienia, Kwon powiedział: „życie jest długie”.

Anonymous również są przeciwko Kwonowi

Grupa haktywistów Anonymous w czerwcu zobowiązała się sprawić, że Do Kwon zostanie „postawiony przed sądem tak szybko, jak to możliwe”. W sieci pojawiło się video haktywistów, w którym wymieniono listę rzekomych wykroczeń Kwona, w tym wypłatę 80 milionów dolarów każdego miesiąca z projektów LUNA i UST, co miało miejsce przed słynnym już krachem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
daniel shin do kwon Korea Południowa Luna Terra terra upadek
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.