za
Do Kwon przerywa milczenie i komentuje porażkę Terry

Do Kwon przerywa milczenie i komentuje porażkę Terry

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Założyciel Terry – Do Kwon – od momentu upadku swojego projektu, który miał miejsce w maju, starał się pozostać w cieniu i nie komentować publicznie całego zajścia. Teraz zdecydował się udzielić wywiadu firmie Coinage. W rozmowie z Zackiem Guzmanem CEO Terraform Labs opowiadał o swojej obecnej sytuacji.

Do Kwon o swojej sytuacji

Upadek ekosystemu Terra rozpoczął się na początku maja tego roku. Stablecoin tego projektu – UST – stracił swoje powiązanie z dolarem amerykańskim. Doprowadziło to w efekcie do spadku stóp zwrotu dla społeczności Anchor. Użytkownicy zaczęli masowo wypłacać i sprzedawać swoje środki w UST, co spowodowało spadek wartości tokena o 98%. Po kilku dniach kurs LUNA załamał się do poziomu 0,04 USD, a kurs UST do 0,2 USD. Całą genezę załamania się projektu Do Kwona opisaliśmy szerzej tutaj.

Do Kwon przerywa milczenie i komentuje porażkę Terry

Zack Guzman przeprowadza wywiad z Do Kwonem. Źródło: Coinage

Do Kwon, czyli dyrektor generalny Terraform Labs – firmy zarządzającej całym projektem, deklarował uratowanie Terry. Następnie stopniowo zaczął usuwać się w cień, jeśli chodzi o publiczne komentarze w sprawie działań Terry i sytuacji, która doprowadziła do załamania się jej ekosystemu. Teraz udzielił wywiadu kryptowalutowej firmie Coinage. Koreańczyk w jego trakcie przyznał, że jego przekonanie w przeszłości o pewnym sukcesie Terry „wydaje się obecnie super irracjonalne”, tylko dlatego, że wartość projektu swego czasu „zbliżała się do 100 miliardów dolarów”.

Nigdy nie myślałem o tym, co może się ze mną stać, jeśli to się nie powiedzie

– powiedział Kwon.

Twórca Terra przekazał informację, że podejrzewa się iż w Terraform Labs działa osoba, która wykorzystała pewne informacje o lukach w protokole w celu osiągnięcia własnej korzyści. CEO firmy przyznał jednak, że ”on i tylko on jest odpowiedzialny za wszelkie słabości, które mogły zostać użyte do obstawiania shortów w kwestii wartości naszych tokenów, aby zacząć czerpać zyski”.

Nieskończoność strat

Do Kwon nie jest w stanie określić w przybliżeniu poziomu poniesionych strat. W odpowiedzi na pytanie Guzmana opisał je jako „lecące w kierunku nieskończonego dołu”.

Prawdopodobnie nie ma zbyt wielu ludzi, którzy doświadczyli tego typu sytuacji, jednakże w moim przypadku było to tak, jakbym przez ostatnie pięć lat po prostu żył i oddychał Terra

– dodaje.

Kwon zaprzeczył twierdzeniom jakby Terra miała działać w oparciu o schemat Ponziego. Argumentował to faktem, że najwcześniejsi inwestorzy byli jednymi z najbardziej dotkniętych krachem. Przed CEO Terraform Labs również kolejne wyzwanie, bowiem stoi on w obliczu zarzutów o oszustwo podatkowe w Korei Południowej. Mimo to Koreańczyk stara się patrzeć optymistycznie na tę sprawę i utrzymuje, że nie popełnił żadnego przestępstwa.

Zamierzamy po prostu przedstawić fakty, jakie znamy. Będziemy całkowicie uczciwi i poradzimy sobie z wszelkimi konsekwencjami, jakie mogą się pojawić

– powiedział Guzmanowi.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności