google aplikacje

Wyszukiwania w Google dot. bitcoina spadają do najniższego poziomu od roku

BitcoinNFT
bitbay zonda

Zainteresowanie detaliczne podstawową kryptowalutą wydaje się zanikać. Wskazuje na to liczba wyszukań dot. bitcoina w Google. Spadła ona bowiem do najniższego poziomu od roku. Co ciekawe, zapytania dotyczące NFT nadal rosną. Ostatnio osiągnęły nawet nowy rekord wszech czasów.

Spadek wyszukiwań BTC w Google

Wyszukiwania Google są zazwyczaj dobrym wskaźnikiem preferencji i zachowań inwestorów detalicznych. Jest to szczególne widoczne w przypadku branży kryptowalut. Liczba zapytań w największej na świecie wyszukiwarce zazwyczaj podąża za wahaniami cen cyfrowych aktywów, a w szczególności bitcoina.

wyszukiwania w google bitcoin

Zdarzają się jednak wyjątki. W połowie maja liczba wyszukiwań osiągnęła roczny szczyt. Zbiegło się to w czasie z ATH na poziomie 65 000 USD i akurat wtedy, gdy Elon Musk przedstawił swoje obawy dotyczące zużycia energii, a Chiny ponownie zakazały BTC i wydobycia.

Następnie miał miejsce spadek cen, z którym skorelowały się wyszukiwania w Google. Pod koniec października rynek zaczął znowu rosnąć z powodu uruchomienia pierwszego w historii bitcoinowego ETFu w Stanach Zjednoczonych. Wraz z wzrostem cen, wzrosła też liczba wyszukiwań.

Teraz jednak wyszukiwania w Google spadły do poziomu najniższego od roku. I to pomimo, że BTC odzyskuje powoli poziom 50 tysięcy dolarów.

Hype na NFT

Podczas gdy zainteresowanie bitcoinem wydaje się zanikać, niewymienne tokeny (NFT) wciąż notują wzrosty. Branża ta jest prawdopodobnie najlepiej rozwinięta pod względem adopcji, inwestycji, nowych produktów i wszystkiego innego.

Weszło do niej wiele osób osób i firm spoza przestrzeni kryptowalutowej. Od muzyków i aktorów po polityków i sportowców.

Ponieważ umożliwia ona fanom zwiększenie zaangażowania w relacje z ich ulubionymi gwiazdami, nic dziwnego, że wyszukiwania NFT w Google przez większość tego roku wykazywały tendencję wzrostową. Niedawno osiągnęły one nowy rekord wszech czasów i od tego czasu utrzymują się one na tym poziomie.

PIC2
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
bitcoin btc google Google Trends NFT

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.