Tesla przestaje akceptować Bitcoina. Cena spada o 3000 USD

Bitcoin sec elon musk

CEO Tesli, Elon Musk, oświadczył, że firma produkująca pojazdy elektryczne nie będzie już akceptować płatności w BTC za swoje produkty. […]

bitbay zonda

CEO Tesli, Elon Musk, oświadczył, że firma produkująca pojazdy elektryczne nie będzie już akceptować płatności w BTC za swoje produkty.

Tesla wycofuje się z akceptowania BTC jako metody płatności

W środowym tweecie (12 maja 2021 r.) Elon Musk ogłosił, że Tesla zawiesiła płatność bitcoinem za swoje pojazdy elektryczne. CEO jako powód powołał się na ogromną konsumpcję energii elektrycznej przez bitcoina.

Tesla po raz pierwszy ogłosiła, że kupiła bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów w lutym 2021 roku. Niedługo potem firma zasugerowała, że zacznie akceptować BTC jako płatność za swoje produkty. Koniec końców w marcu producent samochodów ujawnił, że amerykańscy klienci mogą już płacić za samochody za pomocą pierwotnej kryptowaluty.

Tesla akceptująca bitcoina spotkała się z ostrą krytyką ze strony obrońców środowiska. Stwierdzili oni bowiem, że ruch ten jest sprzeczny z wyraźnym stanowiskiem Tesli w sprawie zarządzania globalną emisją. Tymczasem nie ma jasnego konsensusu w sprawie zużycia energii przez Bitcoin, chociaż niektórzy krytycy lubią opowiadać się za narracją o „gotowaniu się oceanu”.

Cena Bitcoina spada. Czy nadszedł czas na DOGE?

Po tweecie Muska, cena Bitcoina natychmiast spadła, tracąc 3000 USD w mniej niż 15 minut. Bitcoin notowany był na poziomie prawie 55 tys. dolarów i spadł poniżej 52 tys. dolarów w ciągu kilku minut. W wiadomości możemy przeczytać:

Tesla nie będzie sprzedawać żadnego Bitcoina i zamierzamy używać go do transakcji, jak tylko górnictwo przejdzie na bardziej zrównoważoną energię. Patrzymy również na inne kryptowaluty, które wykorzystują <1% transakcji/energii Bitcoina.

Co ciekawe Elon Musk zaledwie wczoraj przeprowadził na Twitterze ankietę, w której pytał swoich obserwatorów czy chcieliby, aby jego firma zaakceptowała DOGE. 78% z 3,9 miliona respondentów poparło taki pomysł.
Patrząc jednak na rozumowanie Muska, Dogecoina może spotkać ten sam los, co Bitcoina. DOGE bowiem również wykorzystuje ten sam konsensus proof-of-work (POW).

Tagi
bitcoin btc doge Elon Musk Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.