MoneyGram pozwoli na detaliczny zakup BTC w USA

Bitcoin Kryptowaluty

Adopcja kryptowalut wśród firm świadczących usługi płatnicze głównego nurtu nadal rośnie. Teraz do tej listy ma dołączyć kolejny gigant – […]

Adopcja kryptowalut wśród firm świadczących usługi płatnicze głównego nurtu nadal rośnie. Teraz do tej listy ma dołączyć kolejny gigant – MoneyGram.

Moneygram pozwoli na zakup kryptowalut w fizycznych placówkach

W komunikacie wydanym w środę, globalna usługa płatnicza ogłosiła partnerstwo z giełdą kryptowalutową i operatorem bitomatów Coinme Inc. Razem umożliwią klientom w Stanach Zjednoczonych wypłacanie ich zasobów kryptowalutowych za gotówkę w swoich punktach sprzedaży w kraju.

W ramach ogłoszenia, MoneyGram ujawnił również, że klienci będą mogli kupować BTC i kryptowaluty. Komentując ten rozwój, dyrektor generalny MoneyGram Alex Holmes zauważył:

To innowacyjne partnerstwo otwiera naszą działalność na zupełnie nowy segment klientów, ponieważ jesteśmy pierwszymi pionierami modelu crypto-to-cash, budując most z Coinme, aby połączyć bitcoin z lokalną walutą fiat.

Dla MoneyGram, umożliwienie kupowania Bitcoinów w stacjonarnych punktach sprzedaży może być ważnym wydarzeniem. Pozwoli bowiem na zakup kryptowalut osobom, które po raz pierwszy się z nimi zetknęły.

Ogłoszenie MoneyGram oferuje również prawdopodobnie kolejną wskazówkę na temat potencjału ujednoliconego systemu licencjonowania przekazów pieniężnych, w szczególności dla kryptowalut.

We wrześniu 2020 roku 48 stanów USA zgodziło się na ustanowienie jednolitych ram regulacyjnych dla podmiotów przekazujących pieniądze. Ruch ten miał znaczące konsekwencje dla 78 firm fintech, takich jak MoneyGram, których roczny obrót przekracza 1 bilion dolarów.

Bitcoin wchodzi do głównego nurtu z impetem

MoneyGram debiutując z fizycznym zakupem Bitcoinów w swoich lokalizacjach w USA jest również kolejnym przykładem firm fintech i usług płatniczych, które ocieplają swoje stanowisko w sprawie cyfrowych aktywów. Od PayPala do Visa i Mastercard, wprowadzenie jakiejś formy funkcjonalności związanej z kryptowalutami staje się normą w całej branży.

W marcu, PayPal zaczął umożliwiać amerykańskim klientom płacenie Bitcoinami u milionów sprzedawców online na platformie. W kwietniu dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, ogłosił, że handel kryptowalutami firmy jest na dobrej drodze do osiągnięcia 200 milionów dolarów wolumenu w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Tagi
adopcja bitcoin btc MoneyGram PayPal

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.