Kapitalizacja ETH przekroczyła pół biliona dolarów

Ethereum

Ethereum (ETH), druga najbardziej wartościowa kryptowaluta po Bitcoinie (BTC), osiągnęła kolejny kamień milowy. Market cap Ethereum (ETH) przekracza pół biliona […]

Ethereum (ETH), druga najbardziej wartościowa kryptowaluta po Bitcoinie (BTC), osiągnęła kolejny kamień milowy.

Market cap Ethereum (ETH) przekracza pół biliona dolarów

W środę, cena Ethereum ustanowiła kolejny historyczny rekord, wznosząc się aż do poziomu 4 346 dolarów. Kapitalizacja rynkowa monety na krótko przekroczyła 500 miliardów dolarów, osiągając w środę pułap prawie 505 miliardów dolarów.

Nowy kamień milowy jest kolejnym ważnym wydarzeniem w historii monety. W poniedziałek ETH po raz pierwszy w swojej historii przekroczył próg 4000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, ETH jest notowany na poziomie 4000 dolarów. Moneta odnotowała już delikatną korektę. Prawdopodobnie w dół pociągnął ją Bitcoin, którego cena spadła o 3000 dolarów w ciągu kilku minut, po informacji od Elona Muska o zaprzestaniu akceptowania BTC jako formy płatności za pojazdy Tesli.

Ethereum jest szybsze niż BTC

Po tym parabolicznym wzroście, Ether przekroczył pod względem kapitalizacji rynkowej takich gigantów jak Visa, czy największy bank inwestycyjny JPMorgan. W momencie publikacji, wycena rynkowa Visy wynosi 481 miliardów dolarów, podczas gdy kapitalizacja JPMorgan to 488 miliardów dolarów.

Ether jest drugą po Bitcoinie kryptowalutą, która osiągnęła pułap 500 miliardów dolarów. Ether potrzebował jednak znacznie mniej czasu, aby stać się aktywem o wartości pół biliona dolarów. Wprowadzonemu na rynek w styczniu 2009 roku Bitcoinowi zajęło prawie 12 lat, aby zdobyć taki wynik. Stało się to dopiero w grudniu 2020 roku przy cenie powyżej 27 000 dolarów. Jako że pierwsza wersja protokołu kryptowalutowego Ethereum została uruchomiona w lipcu 2015 roku, Ether ma już pięć lat i 10 miesięcy.

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin stał się miliarderem po tym, jak cena Ethereum wzrosła powyżej 3000 USD w dniu 3 maja. Megan Kaspar, analityk kryptowalutowy i współzałożycielka firmy Magnetic zajmującej się inwestycjami w aktywa cyfrowe, uważa, że Ether jest teraz na dobrej drodze do osiągnięcia docelowej ceny między 8 000 a 10 000 USD. Analityk wcześniej przewidywała, że ETH osiągnie 3400 USD, gdy kryptowaluta znajdowała się na poziomie ok. 1200 dolarów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc ETH Ethereum kapitalizacja korekta

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.