Chiny BTC

Chiny przypominają o zakazach. Rynek traci 150 mld USD w godzinę

Ludowy Bank Chin (PBoC) opublikował dokument przypominający, że cyfrowe aktywa są zakazane na terenie kraju. Dodał w nim, że zabronione będzie również korzystanie z giełd kryptowalut. W efekcie BTC w ciągu godziny zanurkował o 3 tysiące dolarów.

Chiny vs kryptowaluty

Negatywne stanowisko Chin wobec przestrzeni kryptowalutowej nie jest niczym nowym. Kraj ten często przypomina inwestorom o swoim sceptyźmie.

W piątek bank centralny po raz kolejny przypomniał o nielegalnym statusie cyfrowych aktywów. W najnowszym oświadczeniu dodano również, że organizacje finansowe, firmy płatnicze i platformy internetowe mają zakaz umożliwiania handlu kryptowalutami.

Bank obiecał wzmocnić monitorowanie wszystkich operacji związanych z branżą. Co więcej, ponownie zaostrzył swoje działania skierowane wobec górnictwa, które pierwotnie zostały podjęte w maju tego roku.

PBoC stwierdził, że celem tych kroków jest ochrona inwestorów przed wysoce korupcyjnym charakterze kryptowalut, które według instytucji przyczyniają się działalności przestępczej.

Warto jednak zauważyć, że dzisiejsze oświadczenie może być w rzeczywistości datowane na początek tego miesiąca. Jak wskazują twitterowi komentatorzy, zostało ono ogłoszone kilka tygodni temu, jednak do Internetu trafiło dopiero dzisiaj (24 września).

Rynek reaguje kierując się na południe

Mimo to, doprowadziło ono do ogromnych perturbacji na rynku kryptowalut. Bitcoin jeszcze kilka godzin temu testował poziom 45 000 USD. Po pojawieniu się informacji, niedźwiedzie zepchnęły go na południe o 3 000 USD. W chwili obecnej BTC znajduje się poniżej 42 000 dolarów z 7% stratą w ciągu ostatniej doby.
Alternatywne monety radzą sobie jeszcze gorzej. ETH spadł poniżej 2900 USD, a BNB poniżej 350 USD. W sumie, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 150 milionów dolarów w ciągu zaledwie godziny.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
BNB btc Chiny ETH NBitcoin rynek zakaz

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.