Giełda Binance wesprze hard fork sieci Cardano (ADA)

Kryptowaluty

Do długo oczekiwanej aktualizacji sieci Cardano i hard forka Alonzo pozostało już tylko kilka dni. Teraz, największa giełda kryptowalut na […]

Do długo oczekiwanej aktualizacji sieci Cardano i hard forka Alonzo pozostało już tylko kilka dni. Teraz, największa giełda kryptowalut na świecie – Binance, ogłosiła, że wesprze to wydarzenie. Co więcej, już ponad 80% puli Cardano pomyślnie przeszło aktualizację do wersji Alonzo 1.29.0.

Binance będzie wspierała aktualizację sieci Cardano

W oświadczeniu z 9 września, czołowa giełda cyfrowych aktywów ogłosiła swoje wsparcie dla nadchodzącej aktualizacji sieci Cardano. Wydarzenie to ma mieć miejsce 12 września około 21:45 (UTC) – podczas epoki 290. Przed hard forkiem Binance na około 30 minut wstrzyma wpłaty i wypłaty natywnego tokena Cardano – ADA.

Giełda nie zawiesi możliwości handlu ADA, jednak w oświadczeniu zaapelowano do inwestorów, aby „zapewnili wystarczającego czasu na przetworzenie depozytów przed wstrzymaniem wpłat i wypłat”. Przypomniano również, że aktualizacja sieci i hard fork nie spowodują powstania żadnych nowych tokenów.

Binance wznowi wpłaty i wypłaty, gdy uzna, że zmodernizowana sieć jest stabilna i wystosuje wtedy odpowiedni komunikat.

Ostatnie postępy

Jak informowaliśmy wcześniej, zespół stojący za projektem wdrożył już obsługę smart kontraktów w sieci testowej Alonzo.

Wkrótce potem pojawiły się jednak głosy krytyki, wskazujące na problem „współbieżności” występujący na zdecentralizowanej giełdzie (DEX) opartej na Cardano – Minswap.

Pomimo przeszkód, w dniu 6 września większość pul Cardano zaktualizowała się do Alonzo 1.29.0. Według Pooltool, w tamtym czasie procent ten wynosił 64%, ale teraz – trzy dni później – wzrósł do ponad 82%.

Jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest aktualizacja Alonzo, zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym artykułem na ten temat, który znajdziesz pod tym linkiem.

Tagi
Alonzo Binance Cardano hard fork

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.