Solana (SOL) wyprzedza XRP i zajmuje 6. miejsce w rankingu

Kryptowaluty

Ostatnio cały rynek kryptowalut stracił ponad 11% swojej całkowitej kapitalizacji w ciągu jednej doby. Większość głównych projektów odnotowała jeszcze większe […]

Ostatnio cały rynek kryptowalut stracił ponad 11% swojej całkowitej kapitalizacji w ciągu jednej doby. Większość głównych projektów odnotowała jeszcze większe straty. Do tego grona nie należy jednak Solana (SOL).

Solana rośnie jak na drożdżach

Pomimo problemów, z jakimi boryka się obecnie większość kryptowalut, solana wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, aby miała się zatrzymać. Według danych z Coingecko, ten obiecujący blockchain w ciągu ostatnich 7 dni odnotował najlepsze wyniki cenowe spośród 10 największych kryptowalut.

Cena tokena SOL wzrosła w tym czasie o około 90% i jak się okazuje był to wystarczający wynik, aby wyprzedzić w rankingu XRP i przejąć jego szóstą pozycję.

solana sol

Solana „to the moon”

Patrząc na wykres, cena SOL przewyższa wszelkie oczekiwania. Jej wzrost jest paraboliczny, a od początku sierpnia tygodniowe świece stają się coraz to większe.

solana cena

źródło: TradingView

Najnowsza tygodniowa świeca (obecnie formująca się) wskazuje na wzrost o prawie 50%. SOL rozpoczął tydzień na poziomie 141 USD, a w tej chwili jego cena oscyluje w granicach 200 dolarów.

Z drugiej strony, XRP nie radzi sobie w tym tygodniu najlepiej. Moneta od Ripple Labs porusza się w korelacji z bitcoinem, a batalia prawna z SECem nie działa na jej korzyść.

W dniu 7 września, XRP odnotował swój największy spadek ceny od maja. Stracił wtedy ponad 18% wartości, schodząc z poziomu 1,38 USD do 1,12 USD. Kolejne dni również były kierowane przez niedźwiedzie. Obecnie jednak XRP z powrotem powrócił powyżej jednego dolara za monetę.

Silne fundamenty

Zaledwie w zeszłym tygodniu solana prześcignęła dogecoina. Już to było ważnym kamieniem milowym, zwłaszcza, że jest to młody projekt, który dopiero w zeszłym miesiącu dotarł do pierwszej dziesiątki.

Ugruntowanie swojej pozycji powyżej XRP również jest ważnym wydarzeniem. Odzwierciedla to bowiem optymizm spekulantów i inwestorów, którzy są przekonani o trwałej aprecjacji tokena.

Wzrost ten pokazuje również solidne fundamenty blockchaina. Obecnie zyskuje on popularność wśród deweloperów ze względu na swoją wysoką wydajność i skalowalność.

Tagi
Blockchain SOL Solana spadki wzrosty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.