Bitcoin spada do 43 000 USD w ciągu kilku minut. Salwador dokupuje na dołku

Bitcoin Kryptowaluty

Dzisiaj w Salwadorze w życie wchodzi nowe prawo czyniące bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Kraj przy okazji kupił nawet sporą ilość […]

Dzisiaj w Salwadorze w życie wchodzi nowe prawo czyniące bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Kraj przy okazji kupił nawet sporą ilość BTC, co przez wielu zostało uznane za byczy sygnał. Jednak w ciągu ostatnich kilku godzin cena bitcoina straciła 9000 USD wartości, spadając z ponad 52 000 do poniżej 43 000 dolarów. Okazuje się, że zamiast wystrzału „to the moon”, doświadczamy właśnie najbardziej zmiennego dnia od czasu chińskiego FUDu.

wykres btc

Spadek ceny bitcoina z ponad 52 000 USD do 43 000 USD | źródło: Tradingview

Aktualnie cena delikatne odbiła i oscyluje w granicach 46 500 USD. Wraz ze spadem na rynku doszło do masowych likwidacji. Dane wskazują, że tylko w ciągu ostatniej godziny zlikwidowano pozycje o wartości 2,57 miliarda dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin likwidacje sięgnęły ogromnej sumy 3,5 mln USD. Większość pozycji została zamknięta na Bybit, a największa pojedyncza likwidacja miała miejsce na Huobi – 43 miliony dolarów.

Ogromne spadki są również widoczne w przypadku alternatywnych cyfrowych monet. W tym samym czasie ether (ETH), binance coin (BNB) i cardano (ADA) straciły od 13% do 18% swojej wartości. Jedynym projektem, który poruszał się na północ podczas flash crashu była Solana. Token SOL wzrósł o 12,8% w ciągu 24 godzin i ponad 50% w perspektywie tygodniowej.

Salwador dokupuje na dołku

W trakcie powstawania ogromnej czerwonej świecy, prezydent Salwadoru, Nayib Bukele ogłosił, że kraj wykorzystał załamanie cen do zakupu dodatkowych 150 bitcoinów. Tym samym środkowoamerykańskie państwo zwiększyło swój stan posiadania do 550 monet, wartych przy obecnych cenach około 25 milionów dolarów.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Cardano cena ETH Ethereum Salwador spadki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.