64% puli Cardano zaktualizowało się do Alonzo 1.29.0

Kryptowaluty

Według danych, 64% puli Cardano jest już przygotowanych na nadchodzący fork, który ma mieć miejsce 12 września i potencjalnie wprowadzi […]

Według danych, 64% puli Cardano jest już przygotowanych na nadchodzący fork, który ma mieć miejsce 12 września i potencjalnie wprowadzi smart kontrakty do mainnetu sieci.

Większość puli Cardano jest gotowa na Alonzo

Jak informowaliśmy niedawno, zespół stojący za Cardano zdołał pomyślnie wdrożyć funkcję smart kontraktów w sieci testowej Alonzo. Dało to deweloperom czas na przetestowanie protokołu przed jego aktualizacją do mainnetu, która powinna nastąpić w dniu 12 września.

Teraz okazuje się, że 64% puli w sieci jest już gotowa na Alonzo, co oznacza, że pomyślnie zaktualizowały się do Alonzo 1.29.0. Tak wynika z danych Pooltool – narzędzia do monitorowania sieci Cardano.

Wiadomość ta została również podana przez oficjalne konto Input Output na Twitterze:

Zespół już wcześniej wyraźnie zaznaczył, że ma nadzieję, iż co najmniej 80% puli będzie przygotowanych przed nadchodzącym wydarzeniem HFC.

ADA w obliczu krytyki

W międzyczasie sieć Cardano znalazła się w obliczu krytyki po tym, jak ostatnio wyszły na jaw pewne wady w jej strukturze. Niektórzy użytkownicy zwrócili uwagę na problem „współbieżności”, występujący w zdecentralizowanej giełdzie opartej na Cardano o nazwie Minswap. Giełda ta była również pierwszym DAppem, który został uruchomiony w sieci testowej Alonzo 4 września.

Ludzie twierdzą, że problem jest fundamentalny i może wymagać pewnego stopnia centralizacji, aby go naprawić. Głos w tej sprawie zabrał Charles Hoskinson, założyciel Cardano, który obalił te twierdzenia mówiąc:

Problemem naszej branży jest to, że w zasadzie mówi, że jeśli nie wspierasz mojej rzeczy lub nie widzę sposobu, aby moja rzecz działała, to co skonstruowałeś jest absolutnie bezużyteczne, na zawsze bezużyteczne, i to tylko zabawka. A potem używają metryk użyteczności, nie rozumiejąc nawet, co mówią.

 

Tagi
ada Alonzo Cardano Charles Hoskinson smart kontrakty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.