Bitcoin przebił 52 000 USD. Najwyższy poziom od majowej korekty

Bitcoin

Po spadku poniżej 50 000 dolarów w niedzielę, bitcoin znów się rozkręcił i osiągnął nowy, wielomiesięczny rekord powyżej 52 000 […]

Po spadku poniżej 50 000 dolarów w niedzielę, bitcoin znów się rozkręcił i osiągnął nowy, wielomiesięczny rekord powyżej 52 000 dolarów. Na plusie są również niektóre altcoiny. Binance Coin jest notowany powyżej 500 USD, a Chainlink wzrósł o 15%.

Bitcoin przebił 52 000 USD

W ciągu ostatnich kilku dni BTC radził sobie bardzo dobrze. Aktywo odbiło się od spadku poniżej 47 000 USD odnotowanego w połowie tygodnia i kilkukrotnie testował poziom 50 000 USD. Koniec końców udało mu się wybić powyżej tej psychologicznej bariery, a nawet dotknąć 51 000 USD.

Ten skok cenowy był jednak stosunkowo krótkotrwały. Niedźwiedzie nie pozwoliły na kontynuowanie ruchu w górę. W ciągu kilku następnych dni bitcoin ponownie spadł poniżej granicy 50 000 dolarów.

Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin moneta po raz kolejny zmieniła trajektorię. W ciągu kilku godzin BTC zyskał na wartości około 2 000 dolarów. Zaowocowało to chwilowym przekroczeniem poziomu 52 tysięcy dolarów, który stał się nowym najwyższym punktem cenowym od czasu korekty z połowy maja.

Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów od tego czasu, kapitalizacja rynkowa bitcoina jest bliska 1 biliona dolarów, a dominacja nad altcoinami nadal wynosi 41,5%.

altcoiny

Alty na zielono. BNB powyżej 500 USD

Większość alternatywnych monet również w niedziele również wzięła sobie wolne i wpadła w stagnację. Dziś jednak sytuacja wygląda inaczej. Ethereum zyskało 2% i ponownie zbliżyło się do poziomu 4000 USD. Binance coin po raz kolejny przebił 500 dolarów, rosnąc 1,5% w ciągu doby. W chwili obecnej BNB znajduje się dokładnie na tym poziomie.

Jeszcze większe wzrosty odnotowały ripple (5,5%), solana (4%), dogecoin (3,6%), polkadot (6%), uniswap (4%), litecoin (6%) i bitcoin cash (10%). Najlepiej wśród altów o większej kapitalizacji poradził sobie chainlink. Natywny token projektu LINK zyskał 14% i wbił się do poziomu 35 dolarów.

Z altów o niższej i średniej kapitalizacji najwięcej zyskał quant – 42% w ciągu jednego dnia. Kolejne miejsca zajmują filecoin (22%), OMG network (22%), FTX Token (15%), perpetual protocol (15%) i algorand (14%).

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc cena bitcoina kryptowaluty rynek

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.