Kolejne firmy przyjmują płatności w kryptowalutach. Za te usługi zapłacisz bitcoinem i etherem

Bitcoin Kryptowaluty Wiadomości

Seety, SHOP.COM i Worldline to kolejne firmy, które zaczęły akceptować kryptowaluty jako środki płatnicze. Jest to kolejny przykład na to, […]

Seety, SHOP.COM i Worldline to kolejne firmy, które zaczęły akceptować kryptowaluty jako środki płatnicze. Jest to kolejny przykład na to, jak rozwija się adopcja cyfrowych walut na świecie.

Seety, SHOP.COM i Worldline chętnie przyjmą twoje kryptowaluty

Według doniesień lokalnych mediów, belgijski start-up, Seety umożliwił właśnie swoim klientom płacenie za miejsca parkingowe w Antwerpii i Brukseli za pomocą bitcoina (BTC). Oprócz podstawowej kryptowaluty usługa zaakceptuje też płatności w etherze (ETH), dogecoinie (DOGE) i paru innych cyfrowych walutach – bitcoinie cash (BCH), litecoinie (LTC), dai (DAI) i USD Coin (USDC).

Seety to cyfrowa aplikacja parkingowa, która została stworzona przez Hadriena Crespina i Nicolasa Cognaux. Warto dodać, że działa nie tylko w Belgii, ale także we Francji, Luksemburgu i Holandii. Ma ponad 350 000 aktywnych użytkowników i spodziewa się przychodów w wysokości aż  do 400 000 euro za sam 2021 rok.

Inna firma, która właśnie przyjęła adopcję kryptowalut to Shop.com. Platforma umożliwiła ostatnio swoim klientom dokonywanie zakupów również za pośrednictwem cyfrowych aktywów. Jest to możliwe, bowiem firma nawiązała współpracę z dostawcą usług z zakresu kryptowalutowych płatności – BitPay. Przy e-kasie użytkownicy będą mieli możliwość zapłaty za pomocą bitcoina (BTC), bitcoina cash (BCH), etheru (ETH), dogecoina (DOGE), wrapped bitcoina (WBTC), litecoina (LTC) i 5 stablecoinów ( GUSD, USDC, PAX, DAI i BUSD).

Seety

Usługa idealna dla tysięcy szwajcarskich sprzedawców

Do grona usługodawców akceptujących kryptowaluty dołączyła również międzynarodowa firma świadcząca usługi płatnicze – Worldline. WL Crypto Payments – zintegrowana usługa oferowana przez Worldline i Bitcoin Suisse – umożliwia od teraz 85 000 szwajcarskim sprzedawcom akceptowanie bitcoina i etheru, jako opcji płatności w punkcie sprzedaży (POS) oraz w handlu elektronicznym.

Marc Schluep – CEO Worldline Switzerland – skomentował to następujący sposób:

Start akceptacji kryptowalut w punktach sprzedaży w Szwajcarii jest doskonałym dowodem naszych ambicji: Worldline chce przynosić namacalną wartość handlowcom na całym świecie oraz ułatwiać płynne i nowoczesne płatności na wszystkich rynkach, na których działamy.

Ponadto kawiarnia w Louisville planuje akceptować dogecoina jako metodę płatności. Sklep obiecał nawet zmienić nazwę na „Dogebean”. Na razie jednak klienci mogą zamawiać jej produkty tylko przez internet, ponieważ punkt jest zamknięty z powodu rebrandingu.

Tagi
adopcja bitcoina kryptowaluty płacenie bitcoinem Seety SHOP.COM Worldline

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.