za
wallstreetbets

Społeczność Wallstreetbets uruchomiła projekt DeFi

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Na początku 2021 roku, trend zapoczątkowany przez twórców forum Reddit r/wallstreetbets spowodował, że cały świat skierował uwagę na traderów detalicznych kupujących tak zwane martwe akcje, np. AMC, GME i inne.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy szum wokół Wallstreetbets ucichł. Jednak teraz, grupa, która twierdzi, że reprezentuje społeczność grupy na reddicie, uruchomiła projekt DeFi o nazwie wsbdapp.com. Aplikacja Wallstreetbets zapewnia inwestorom możliwość wymiany syntetycznych akcji opartych na technologii blockchain.

Wallstreetbets i DeFi

Mały zespół, który twierdzi, że jest powiązany z twórcą forum Reddit r/wallstreetbets, uruchomił platformę DeFi, czyli zdecentralizowaną aplikację (dApp). Platforma nazywa się wsbdapp.com, a protokół pozwala użytkownikom wymieniać tokeny podobnie jak popularne dziś zdecentralizowane giełdy (DEX).

Tokeny te są oparte na blockchainie i reprezentują akcje notowane na giełdzie. Dlatego też nazywa się je tokenami syntetycznymi. Pod koniec lipca, Uniswap wycofał 100 tokenów, z których wiele było właśnie syntetykami powiązanymi z towarami i akcjami. Społeczność kryptowalut założyła, że DEX wycofał monety, ponieważ mogły one zostać uznane za niezarejestrowane papiery wartościowe przez amerykańskich regulatorów.

W dniu 31 sierpnia konto na Twitterze o nazwie @wallstreetbets opublikowało film prezentujący nową platformę wsbdapp.com. Według wideo, za projektem stoi założyciel społeczności Wallstreetbets, Jaime Rogozinski.

Odwiedzając stronę internetową, ludzie są witani przez neonowe, podświetlone słowa, które mówią “Defi’ing Wall Street with blockchain tradeable assets.” Platforma twierdzi też, że jest “zawsze otwarta”, a dApp oferuje “handel bez granic, 24/7, 365 dni w roku”.

Natywny token WSB

Wsbdapp.com ma swój własny token natywny o nazwie WSB. Może on być wykorzystywany w pulach płynności i stakingu. W momencie pisania tego tekstu, WSB jest wymieniany za 0,03 USD za jednostkę. Wolumen monety w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł 1 078 872 dolarów, a zgodnie ze smart kontraktem protokołu, w obiegu znajduje się 1 000 000 000 WSB.

Oznacza to, że w tym momencie łączna wycena rynkowa WSB wynosi nieco ponad 30 milionów dolarów. Token ma się dobrze i wzrósł o 6,3% w ciągu ostatnich 24 godzin oraz 33,2% w ciągu tygodnia.

Statystyki dwutygodniowe pokazują, że WSB zyskał 48,9%, a w perspektywie miesiąca jest on aż na 58-procentowym plusie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 845,19 USD-3,36%
Ethereum logo
EthereumETH
3829,99 USD-2,74%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,41 USD-1,89%
Solana logo
SolanaSOL
166,57 USD-3,08%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3828,60 USD-2,76%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,15%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,44 USD-0,37%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,83%