coinmarketcap

WallStreetBets Coin na pierwszym miejscu CoinMarketCap. O co chodzi?

Wiadomości
bitbay zonda

Wpływ subreddita o nazwie r/wallstreetbets rozprzestrzenił się nawet w branży kryptowalut. W dniu 29 stycznia nowa moneta WallStreetBets (WSB) pojawiła się na szczycie rankingu CoinMarketCap.

WallStreetBets (WSB) na szczycie rankingu CoinMarketCap

Nowa moneta nazwana WallStreetBets (WSB) zyskała ponad 130% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jej dzieny wolumen handlu wyniósł 100 mln USD.

Wygląda jednak na to, że nowa moneta jest najnowszym z serii żartów zespołu CoinMarketCap. Na stronie projektu na CMC widnieje następująca wiadomość:

Wszystkie UR MeMes R należą do nas i Charmander-marth!!!11. Szukamy alfy i mistrza bety. Proszę zauważyć, że to jest żart i takie aktywa nie istnieją. Jeśli zobaczysz podobnie nazwane projekty, prosimy o przeprowadzenie wymaganego due diligence i nie małpuj.

Odniesienie do Charmander-marth łączy się z filmem na YouTube, w którym CEO Social Capital Chamath Palihapitiya jest przepytywany przez CNBC w związku z jego skutecznym handlem akcjami Gamestop (GME), podczas short-squeeze zainicjowanego przez subforum r/wallstreetbets.

Strona CMC monety przedstawia krótką oś czasu sagi Gamestop. Jest w niej opisana taktyka short-squeeze i jej późniejszy wpływ na aplikację handlową Robinhood. Robinhood zawiesił handel detaliczny dla GME i kilku innych akcji, w tym AMC, Nokia i Blackberry.

Kliknięcie na link do whitepapera monety prowadzi do strony Twittera niejakiego @MuzlM_Trader. Jego tweet zwrócił uwagę na pojawienie się Chamatha Palihapitiya w CNBC.

DOGE rośnie o niemal 800 procent!

Wpływ subreddita na przestrzeń kryptowalut był również widoczny w skoku cenowym zainicjowanym przez Dogecoina (DOGE). Ten meme coin na krótko wdarł się do top 10 rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, ponieważ jego cena wzrosła o niemal 800%. Wzrost DOGE był również wywołany przez społeczność Reddit.

Tagi
CoinMarketCap doge dogecoin WallStreetBets

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.