Polscy sportowcy inwestują w kryptowaluty

Kryptowaluty

Adopcja kryptowalut w ciągu ostatniego roku zaczęła dynamicznie przyspieszać. Powodów jest wiele. Pandemia koronawirusa i wywołany przez nią kryzys gospodarczy […]

Adopcja kryptowalut w ciągu ostatniego roku zaczęła dynamicznie przyspieszać. Powodów jest wiele. Pandemia koronawirusa i wywołany przez nią kryzys gospodarczy skłoniły wiele osób do szukania alternatywnych sposobów zabezpieczania kapitału. Pomimo zapewnień wiceministra finansów, Piotra Patkowskiego, inflacja nie jest zjawiskiem pozytywnym. Widzą to przedstawiciele świata biznesu, którzy coraz częściej zabezpieczają część swojego kapitału w BTC i innych kryptowalutach. Co ciekawe, rośnie również inteligencja inwestycyjna wśród sportowców.

Polscy sportowcy interesują się kryptowalutami

Kilka lat temu, polska społeczność fanów kryptowalut szeroko komentowała spotkanie Szczepana Bentyna z Robertem Lewandowskim. Upatrywano w tym szansę na rozgłos bitcoina w świecie sportu, a co za tym idzie – również w mainstreamie. Kilka tygodni temu, polski projekt Subme opublikował informację na temat współpracy z Adamem Wardzińskim – mistrzem świata BJJ. W tym tygodniu, poznański zespół odpowiedzialny za token SUB, pochwalił się kolejną ważną współpracą. Jak się okazało, projektem zainteresował się Jan Błachowicz, obecny mistrz świata UFC w kategorii Light Heavyweight!

jan blachowicz kryptowaluty sport

Wydarzenia takie jak te powinny cieszyć całą branżę – nawet osoby, które nie interesują się sportem. Tak wielkie nazwiska dołączające do świata kryptowalut przyczyniają się do popularyzacji cyfrowych aktywów, a to jest w interesie każdego z nas. Pojawienie się projektu Subme na organizowanych z ogromnym rozmachem galach UFC sprawi, że wielu fanów tej dyscypliny zainteresuje się nie tylko tokenem SUB, ale również Bitcoinem i innymi kryptoaktywami. Warto zauważyć, że na początku lipca, amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki ogłosiła również współpracę z giełdą Crypto.com.

Pomimo, że z pogłosek o tokenie Roberta Lewandowiego jak dotąd nic nie wyniknęło, to kryptowaluty i tak weszły z impetem również do świata piłki nożnej. Przyczyniły się do tego m.in. projekty takie jak Chilliz i Socios. Druga z wymienionych aplikacji umożliwiła m.in. stworzenie tokenu stołecznego klubu Legia Warszawa. Na rynku dostępne są także tokeny tak dużych klubów jak FC Barcelona, czy Paris Saint-Germain. Jeśli więc ktokolwiek marzył o globalnej adopcji kryptowalut, to teraz możemy powiedzieć, że staje się to rzeczywistością.

Tagi
bitcoin jan błachowicz kryptowaluty kryptowaluty sport robert lewandowski sport sport kryptowaluty sportowcy sportowcy inwestycje sportowcy kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.