Kapitalizacja rynkowa kryptowalut na nowym ATH

Kurs Bitcoin Kursy kryptowalut

Rynek kryptowalut właśnie zaliczył nowe ATH pod kątem kapitalizacji. Łączna wartość wszystkich cyfrowych walut i tokenów osiągnęła poziom ponad 2,5 […]

Rynek kryptowalut właśnie zaliczył nowe ATH pod kątem kapitalizacji. Łączna wartość wszystkich cyfrowych walut i tokenów osiągnęła poziom ponad 2,5 biliona USD.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut

Wraz z ponownym wzrostem kursu bitcoina i innych kryptowalut kapitalizacja rynkowa przebiła poziom 2,5 bln USD. Ostatni raz była na takim pułapie w maju tego roku.

Co dalej z kursem BTC? Coraz więcej analityków uważa, że cena 1 bitcoina wyniesie jeszcze w tym roku 100 000 USD. Starszy strateg inwestycyjny Bloomberga, Mike McGlone, uważa, że pierwsza kryptowaluta ma przed sobą prostą drogę do 100 000 USD. O jego prognozie pisaliśmy w tym miejscu.

Z kolei Kamil Gancarz z Instytutu Kryptografii jest zdania, że i taki kurs będzie można uznać jakoniski poziom. Jego zdaniem kurs BTC wyniesie docelowo w tym cyklu ponad 100 000 USD. Nie wyklucza ATH na poziomie ok. 300 000 USD.

Ethereum nowym przewodnikiem stada?

Od pewnego czasu pozytywnie zaskakuje też ether, kryptowaluta sieci Ethereum. Od niedawna to niejako ona wyznacza kierunek na rynku. Zaczęła rosnąć przed bitcoinem, co można uznać za bardzo optymistyczny sygnał. Wspomniany McGlone spodziewa się, że wzrost ceny etheru będzie kontynuowany co najmniej do poziomu 5 000 USD.

Cała hossa na kryptowalutach jest dziś napędzana paroma czynnikami. Chodzi zarówno o dodruk walut fiat, który sprawia, że inwestorzy szukają tzw. bezpiecznych przystani na czas inflacyjnego kryzysu (dla części jest nią także BTC), ale też modą na NFT, które najczęściej są emitowane na bazie Ethereum.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut ath

Czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach? Z pewnością kontynuowania hossy, ale w pewnym momencie jej gwałtownego zakończenia. Wchodzimy w ten etap, kiedy należy być już bardzo czujnym.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc kapitalizacja ATH kapitalizacja btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.