Bitcoin ma przed sobą prostą drogę do 100 000 USD – uważa analityk Mike McGlone

Kurs Bitcoin

Bitcoin (BTC) po raz kolejny z powodzeniem zdołał przekroczyć na wykresie barierę 50 000 USD. W chwili publikacji tego tekstu […]

Bitcoin (BTC) po raz kolejny z powodzeniem zdołał przekroczyć na wykresie barierę 50 000 USD. W chwili publikacji tego tekstu 1 BTC kosztuje ok. 50 400 USD. Co wydarzy się w nadchodzących tygodniach? Starszy strateg inwestycyjny Bloomberga, Mike McGlone, uważa, że kryptowaluta ma przed sobą prostą drogę do 100 000 USD.

Kurs bitcoina sięgnie 100 000 USD

W ciągu ostatnich 40 dni cena BTC wzrosła o ponad 66%. Co więcej, wskaźniki on-chain pokazują, że aktywność inwestorów związana z adresami w sieci bitcoina znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku tygodni. Komentując to wszystko, McGlone zauważa, że po korekcie, jaka jest już za nami, „widzimy, że rynek kryptowalut jest bardziej skłonny wznowić trajektorię wzrostową niż spaść poniżej dołków z drugiego kwartału”. 

McGlone nie jest w swojej opinii osamotniony. W mediach widać i słychać innych analityków, którzy przewidują, że cena 100 000 USD za jednego bitcoina jest jak najbardziej realna. Przykładowo, Anthony Scaramucci z SkyBridge Capital również niedawno prognozował podobny rozwój wypadków. Podobnego zdanie jest Kamil Gancarz:

kurs bitcoin 100 000 usd

Ether (ETH) na kursie do 5 000 USD

W swojej analizie McGlone wszedł też na temat etheru (EHT). Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie osiągnęło w piątek 3 września poziom blisko 4 000 USD. Dziś za 1 ETH płaci się ok. 3 900 USD.

ATH ETH wynosi zaś jedynie ok. 4 200 USD, więc wydaje się, że przebicie tego pułapu jest już tylko formalnością. McGlone spodziewa się, że wzrost ceny etheru będzie kontynuowany co najmniej do poziomu 5 000 USD.

McGlone wskazuje też na spadek podaży ETH na giełdach. Uważa, że to mocny, prowzrostowy sygnał. Co więcej, popyt na ETH może wzmagać moda na NFT. Do tego w tle trwa reforma sieci Ethereum, która także może zachęcić długoterminowych inwestorów do kupowania tej kryptowaluty.

Aktualny kurs BTC i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić ADA i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc cena 100 000 usd kurs bitcoin kurs bitcoin 100 000 usd

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.