za
Cardano

Smart kontrakty na Cardano (ADA) już 12 września

2021-08-14
Kryptowaluty
1,5% dla maluszka

Cardano planuje uruchomienie inteligentnych kontraktów w ramach hardforka Alonzo na 12 września.

Cardano planuje wrześniową premierę Alonzo

Zespół stojący za blockchainem Cardano ustalił ostateczną datę wprowadzenia na rynek długo oczekiwanych inteligentnych kontraktów.

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem Input Output, zespołu rozwijającego Cardano, uruchomienie inteligentnych kontraktów zostanie zrealizowane za pomocą hardforka o nazwie “Alonzo” w dniu 12 września.

Uruchomienie inteligentnych kontraktów na blockchainie Proof-of-Stake pozwoli na uruchomienie dAppów. Będą one obejmować przypadki użycia takie jak DeFi, napisane w wewnętrznym języku programowania, Plutus.

Nigel Hemsley, Head of Delivery w Cardano, potwierdził aktualizację w streamie wideo.

Szybko zmierzamy w kierunku hardforka na mainnecie. Nasze zespoły inżynieryjne i testowe pracują niezwykle ciężko, aby upewnić się, że komponenty są zaktualizowane i gotowe do ostatecznego wydania Alonzo.

W przeszłości zespół spotkał się z krytyką dotyczącą powolnych prac nad projektem i braku inteligentnych kontraktów. W ostatnich miesiącach Cardano poczyniło znaczne postępy i stopniowo przedstawiało harmonogram wdrożenia nowych funkcji.

Jak będzie przebiegała aktualizacja?

W zeszłym tygodniu Input-Output wdrożyło Alonzo Purple, pierwszą publiczną wersję sieci testowej projektu. Projekt znajduje się obecnie w drugiej, ostatniej fazie serii sieci testowych Alonzo, która zakończy się zaplanowanym na przyszły miesiąc hardforkiem mainnetu.

Alonzo Purple otwiera sieć dla społeczności, która będzie mogła przetestować kod inteligentnego kontraktu, uruchomić węzły walidatora i stakować aktywa. Jeśli chodzi o harmonogram hardforka mainnetu, zespół sfinalizuje główne wydanie węzła w następnym tygodniu.

Przygotowując się do uruchomienia, zespół zauważył, że ponad 140 giełd będzie musiało przygotować kompletny pakiet oprogramowania, w tym komponenty takie jak DB-Sync, portfel Cardano, Rossetta API i GraphQL Explorer.

Gdy wszystkie komponenty oprogramowania będą już gotowe, następnym krokiem będzie wdrożenie ostatecznej sieci testowej. Odbędzie się to 1 września i powinno być ostatnim etapem przed uruchomieniem mainnetu.

Wraz ze zbliżającą się datą uruchomienia, natywny token Cardano ADA odnotował spory wzrost i wszedł do pierwszej trójki kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. W ciągu ostatnich 24 godzin jego wartość wzrosła o 17%, a token przekroczył poziom 2 dolarów po raz pierwszy od maja. Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 64,3 miliarda dolarów, Cardano znajduje się teraz tylko za dwoma wiodącymi kryptowalutami: Bitcoin i Ethereum.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności