Podczas transmisji wyjaśnił, że smart kontrakty staną się aktywne już w niedzielę 12 września o godzinie 21:45 UTC. Od tego momentu, każda osoba, która jest gotowa wdrożyć swoje smart kontrakty na mainnet Cardano, będzie mogła to zrobić.

Aby zainaugurować to wydarzenie, Charles ogłosił kilka “zabawkowych” kontraktów. Firma napisała je dla zabawy, a jeden z nich dotyczy zakładu zaproponowanego przez projekt Polymarket, który 14 sierpnia tweetował:

🚨 Will @Cardano support smart contracts on Mainnet by October 1st, 2021?

🕰️ The clock is ticking for $ADA after countless missed deadlines

Trade now or follow the odds on Polymarket: https://t.co/qXgldPK8il

— Polymarket (@PolymarketHQ) July 14, 2021

Interesujące jest to, jak zmieniły się kursy na odpowiedź “Tak”. Kiedy zakład został uruchomiony pod koniec lipca, szanse wynosiły mniej więcej 50/50. W tym momencie kursy przemawiają zdecydowanie na korzyść tego, że Cardano uruchomi funkcjonalność przed 1 października. Aż 96% obstawiających wybiera odpowiedź “Tak”. Całkowity wolumen tego zakładu wynosi prawie 850 tys. dolarów.

Co dalej z Cardano?

Aktywacja smart kontraktów jest ważnym kamieniem milowym w erze Goguen. Umożliwi bowiem budowanie zdecentralizowanych aplikacji na Cardano. W tym momencie istnieje już kilka DEX-ów i protokołów zbudowanych w oparciu o sieć testową, a jednym z nim jest Minswap.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się wysypu projektów budowanych na szczycie blockchaina Charlesa Hoskinsona.

Jednym z nich jest konwerter ERC20, który został niedawno wdrożony w sieci testowej. Po hard forku Alonzo, rozwiązanie to będzie dostępne w mainnecie, a projekty będą mogły łatwo przenosić swoje tokeny pomiędzy Ethereum i Cardano.

Następnymi erami na roadmapie Cardano są Basho, która skupi się na skalowaniu ekosystemu za pomocą rozwiązań takich jak Hydra, oraz Voltaire, która wprowadzi funkcję zarządzania.

Tagi
ada Alonzo Cardano Gougen hard fork smart kontrakty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.