za
Cardano

Cardano (ADA) gotowe na wdrożenie smart kontraktów

European Halving Party 2024

Po skrupulatnych testach Cardano jest w końcu gotowe do przejścia przez hard fork Alonzo. Aktualizacja ta umożliwi blockchainowi obsługę smart kontraktów.

Cardano już w niedzielę przejdzie przez hard fork Alonzo

Jak ogłosiła firma stojąca za Cardano – IOHK, już w niedzielę sieć przejdzie przez hard fork Alonzo. W dniu dzisiejszym udało się bowiem wdrożyć propozycje aktualizacji do mainnetu.

Charles Hoskinson aby podzielić się pozytywnymi wiadomościami i pogratulować całej społeczności, przeprowadził stream na żywo:

Podczas transmisji wyjaśnił, że smart kontrakty staną się aktywne już w niedzielę 12 września o godzinie 21:45 UTC. Od tego momentu, każda osoba, która jest gotowa wdrożyć swoje smart kontrakty na mainnet Cardano, będzie mogła to zrobić.

Aby zainaugurować to wydarzenie, Charles ogłosił kilka “zabawkowych” kontraktów. Firma napisała je dla zabawy, a jeden z nich dotyczy zakładu zaproponowanego przez projekt Polymarket, który 14 sierpnia tweetował:

Interesujące jest to, jak zmieniły się kursy na odpowiedź “Tak”. Kiedy zakład został uruchomiony pod koniec lipca, szanse wynosiły mniej więcej 50/50. W tym momencie kursy przemawiają zdecydowanie na korzyść tego, że Cardano uruchomi funkcjonalność przed 1 października. Aż 96% obstawiających wybiera odpowiedź “Tak”. Całkowity wolumen tego zakładu wynosi prawie 850 tys. dolarów.

Co dalej z Cardano?

Aktywacja smart kontraktów jest ważnym kamieniem milowym w erze Goguen. Umożliwi bowiem budowanie zdecentralizowanych aplikacji na Cardano. W tym momencie istnieje już kilka DEX-ów i protokołów zbudowanych w oparciu o sieć testową, a jednym z nim jest Minswap.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się wysypu projektów budowanych na szczycie blockchaina Charlesa Hoskinsona.

Jednym z nich jest konwerter ERC20, który został niedawno wdrożony w sieci testowej. Po hard forku Alonzo, rozwiązanie to będzie dostępne w mainnecie, a projekty będą mogły łatwo przenosić swoje tokeny pomiędzy Ethereum i Cardano.

Następnymi erami na roadmapie Cardano są Basho, która skupi się na skalowaniu ekosystemu za pomocą rozwiązań takich jak Hydra, oraz Voltaire, która wprowadzi funkcję zarządzania.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności