Bitfinex tworzy regulowaną w Kazachstanie giełdę security tokenów

Kryptowaluty

Giełda kryptowalut Bitfinex ogłosiła start nowej platformy transakcyjnej skoncentrowanej na ofertach security tokenów (STO) – Bitfinex Securities Ltd. Jak twierdzi […]

Giełda kryptowalut Bitfinex ogłosiła start nowej platformy transakcyjnej skoncentrowanej na ofertach security tokenów (STO) – Bitfinex Securities Ltd. Jak twierdzi spółka, jej nowy produkt będzie działał zgodnie z prawem finansowym Kazachstanu.

Funkcje i oferta Bitfinex Securities

Podobnie do istniejących rozwiązań w branży cyfrowych aktywów, Bitfinex Securities będzie działała w trybie 24/7. Co ważne, firma wdrożyła odpowiednie technologie, które pozwolą zmniejszyć koszty transakcji oraz zwiększyć wydajność.

Dzięki platformie STO, inwestorzy otrzymają dostęp do międzynarodowego rynku handlu papierami wartościowymi. Z kolei szeroka gama produktów finansowych, w tym akcji i obligacji, pomoże im zdywersyfikować swoje portfolio.

Z platformy mogą skorzystać także emitenci security tokenów. W jaki sposób? Na przykład pozyskując kapitał poprzez sprzedaż tokenizowanych papierów wartościowych.

Według dyrektora ds. technologii w Bitfinex Securities Ltd – Paolo Ardoino’ego, giełda STO pozytywnie przyczyni się do rozwoju samego Bitfinexa. Jak twierdzi CTO, platforma stanie się najbardziej płynnym instrumentem tego typu na świecie.

Bitfinex Securities Ltd. zapewnia regulowaną platformę służącą małym i średnim firmom o średniej kapitalizacji, które są obecnie niedostatecznie obsługiwane przez istniejące, nieefektywne rynki kapitałowe.

kazachstan

Kraje z ograniczeniami

Chociaż giełda będzie działać zgodnie z prawem Kazachstanu, korzystać z niej będą mogli inwestorzy z różnych części świata. Dostępu do platformy nie będą mieli jednak mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Kanady, Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Austrii, Wenezueli i Włoch oraz innych jurysdykcji objętych embargiem przez Stany Zjednoczone, Iran, Kubę i Kazachstan.

Tokenizowane papiery wartościowe to kontrakty inwestycyjne reprezentujące własność aktywów w świecie rzeczywistym. Mogą to być np. nieruchomości, czy cyfrowe dzieła sztuki. Tego typu instrumenty zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów. To skłania krypto firmy do tworzenia nowych, tokenizowanych produktów.

Wysoki popyt dostrzegły także tradycyjne instytucje finansowe. Również one emitują swoje security tokeny. Dla przykładu, na początku tego roku szwajcarski Union Bank AG stał się pierwszą regulowaną tradycyjną instytucją finansową, która wyemitowała swoje security tokeny zgodnie z prawem Liechtensteinu.

Z kolei w kwietniu, trzeci co do wielkości bank we Francji – Societe Generale, również wyemitował swój pierwszy tokenizowany produkt. Bank w tym celu wykorzystał blockchain Tezos.

Tagi
giełda kazachstan security token Societe Generale STO

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.