za
Société Générale

Société Générale wyemitował security token na blockchainie Tezos

2021-04-16
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Europejski gigant finansowy Société Générale wyemitował security token na blockchainie Tezos. Jak podano w czwartkowym ogłoszeniu, jest to pierwsze tokenizowane aktywo oferowane przez Société Générale.

Pełne spektrum operacji na rynku krypto do 2022 roku

Bank stwierdził, że oferta security tokena jest ważnym etapem w realizacji celu banku. Jest nim rozpoczęcie pełnego spektrum operacji na rynku kryptowalutowym do 2022 roku.

Société Générale planuje wyemitować tokenizowane papiery wartościowe poprzez swoją spółkę zależną, Société Générale – Forge. Tokeny te obsłużą integrację ze starszymi systemami bankowymi. Oprócz tokenizacji aktywów, kryptowaluta banku będzie również oferować inne usługi. Bank wprowadzi możliwość wymiany i przechowywania aktywów dla klientów instytucjonalnych. Instytucja oświadczyła:

Ten nowy eksperyment, przeprowadzony zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi, demonstruje prawną, regulacyjną i operacyjną wykonalność emisji bardziej złożonych instrumentów finansowych (produktów strukturyzowanych) na publicznym blockchainie.

Société Générale umoczony w blockchainie po same uszy

Emisja security tokena oznacza trzeci z rzędu rok rozwoju adopcji kryptowalut i blockchain w stajni Société Générale. W 2019 roku bank, za pośrednictwem swojej wyspecjalizowanej instytucji kredytowej Société Générale SFH, wyemitował obligację o wartości 100 milionów euro. Powstała ona w formie tokenizowanego papieru wartościowego na blockchainie Ethereum.

W maju 2020 roku SFH i SG Forge, wraz z Banque de France, wyemitowały tokenizowaną obligację o wartości 40 milionów euro. Rozliczono ją za pomocą eksperymentalnej waluty cyfrowej banku centralnego.

Société Générale jest jedną z instytucji finansowych wybranych przez bank centralny Francji do przeprowadzenia pilotażu CBDC.

W kwietniu Europejski Bank Inwestycyjny zatrudnił Société Générale i kilka innych globalnych banków. Miały one pomóc w badaniach nad wykorzystaniem blockchaina w emisji cyfrowych obligacji.

Unia Europejska nie opracowała jeszcze ostatecznych regulacji dotyczących kryptowalut i blockchain. Société Générale jednak jest jedną z wielu instytucji finansowych w regionie eksperymentujących z tą nową technologią.

Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć czym jest security token, po co jest tworzony oraz w jaki sposób się go wykorzystuje, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym obszernym artykułem na ten temat: Przewodnik po tokenach security oraz utility

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 809,46 USD-1,47%
Ethereum logo
EthereumETH
3476,82 USD-1,95%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
604,30 USD-1,92%
Solana logo
SolanaSOL
148,65 USD-3,49%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3475,21 USD-1,93%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-0,91%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-1,38%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD3,73%