Société Générale wyemitował security token na blockchainie Tezos

Wiadomości

Europejski gigant finansowy Société Générale wyemitował security token na blockchainie Tezos. Jak podano w czwartkowym ogłoszeniu, jest to pierwsze tokenizowane […]

Europejski gigant finansowy Société Générale wyemitował security token na blockchainie Tezos. Jak podano w czwartkowym ogłoszeniu, jest to pierwsze tokenizowane aktywo oferowane przez Société Générale.

Pełne spektrum operacji na rynku krypto do 2022 roku

Bank stwierdził, że oferta security tokena jest ważnym etapem w realizacji celu banku. Jest nim rozpoczęcie pełnego spektrum operacji na rynku kryptowalutowym do 2022 roku.

Société Générale planuje wyemitować tokenizowane papiery wartościowe poprzez swoją spółkę zależną, Société Générale – Forge. Tokeny te obsłużą integrację ze starszymi systemami bankowymi. Oprócz tokenizacji aktywów, kryptowaluta banku będzie również oferować inne usługi. Bank wprowadzi możliwość wymiany i przechowywania aktywów dla klientów instytucjonalnych. Instytucja oświadczyła:

Ten nowy eksperyment, przeprowadzony zgodnie z najlepszymi praktykami rynkowymi, demonstruje prawną, regulacyjną i operacyjną wykonalność emisji bardziej złożonych instrumentów finansowych (produktów strukturyzowanych) na publicznym blockchainie.

Société Générale umoczony w blockchainie po same uszy

Emisja security tokena oznacza trzeci z rzędu rok rozwoju adopcji kryptowalut i blockchain w stajni Société Générale. W 2019 roku bank, za pośrednictwem swojej wyspecjalizowanej instytucji kredytowej Société Générale SFH, wyemitował obligację o wartości 100 milionów euro. Powstała ona w formie tokenizowanego papieru wartościowego na blockchainie Ethereum.

W maju 2020 roku SFH i SG Forge, wraz z Banque de France, wyemitowały tokenizowaną obligację o wartości 40 milionów euro. Rozliczono ją za pomocą eksperymentalnej waluty cyfrowej banku centralnego.

Société Générale jest jedną z instytucji finansowych wybranych przez bank centralny Francji do przeprowadzenia pilotażu CBDC.

W kwietniu Europejski Bank Inwestycyjny zatrudnił Société Générale i kilka innych globalnych banków. Miały one pomóc w badaniach nad wykorzystaniem blockchaina w emisji cyfrowych obligacji.

Unia Europejska nie opracowała jeszcze ostatecznych regulacji dotyczących kryptowalut i blockchain. Société Générale jednak jest jedną z wielu instytucji finansowych w regionie eksperymentujących z tą nową technologią.

Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć czym jest security token, po co jest tworzony oraz w jaki sposób się go wykorzystuje, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym obszernym artykułem na ten temat: Przewodnik po tokenach security oraz utility

Tagi
bank bank inwestycyjny Blockchain security token Societe Generale tezos

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.