AXA przyjmuje płatności w Bitcoinie

Wiadomości

Podążając za rosnącą popularnością kryptowalut, szwajcarski ubezpieczyciel AXA umożliwił swoim klientom opcje krypto płatności. Prawie wszystkie usługi oferowane przez firmę […]

Podążając za rosnącą popularnością kryptowalut, szwajcarski ubezpieczyciel AXA umożliwił swoim klientom opcje krypto płatności. Prawie wszystkie usługi oferowane przez firmę mogą być teraz opłacane za pomocą Bitcoina (BTC). AXA, która jest drugim co do wielkości ubezpieczycielem w Europie, stała się pierwszą w historii firmą ubezpieczeniową, która wprowadziła taką opcję.

AXA inwestuje w swoją cyfrową przyszłość

Według środowego ogłoszenia, sytuacja ta ma miejsce w obliczu rosnącego popytu na kryptowaluty wśród konsumentów firmy. AXA przypisała popularność kryptowalut do niedawnego wybuchu pandemii koronawirusa. COVID-19 spowodował to, że wiele osób i firm szuka cyfrowych alternatyw dla płatności. Kwestia ta w większości dotyczy kryptowalut i technologii blockchain. Już w 2019 roku ubezpieczyciel przeprowadził badanie, które wykazało, że jedna trzecia jego klientów posiada kryptowaluty.

Jak możemy przeczytać w raporcie, nowa opcja płatności oznacza „inwestycję w cyfrową przyszłość firmy”. Claudia Bienentreu, szef działu Open Innovation, powiedziała:

Jest to odpowiedź AXA na rosnące zapotrzebowanie klientów na alternatywne rozwiązania płatnicze, w których nowe technologie odgrywają coraz większą rolę.

Usługa płatności kryptowalutowych została umożliwiona dzięki partnerstwu AXA z Bitcoin Suisse – Szwajcarskim krypto brokerem. Ubezpieczyciel zapowiedział, że w najbliższej przyszłości będzie wspierał więcej kryptowalut jako metodę płatności, w tym TWINT.

Kryptowaluty dopiero się rozkręcają

Od zeszłego roku wiele firm zintegrowało wsparcie dla płatności kryptowalutowych. Nie jest to zbyt zaskakująca wiadomość, zwłaszcza patrząc na rosnące zainteresowanie cyfowych aktywów. Niedawno popularna firma produkująca samochody elektryczne, Tesla, ogłosiła, że będzie akceptować płatności Bitcoin za swoje pojazdy.

Co ciekawe w niektórych serwisach z filamami dla dorosłych, kryptowaluty pozostały jedyną opcją płatności. Platforma, którą znacie z opowieści kolegów – Pornhub – już jakiś czas temu miała spory problem. Visa i Mastercard zawiesiły współpracę z firmą. Pornhub miał niedostatecznie filtrować publikowane treści, w efekcie czego udawało się umieszczać na niej video o treści pedofilskiej czy zawierające sceny bicia kobiet. Platforma z filmami dla dorosłych poradziła sobie z problemem w bardzo łatwy sposób – za pomocą kryptowalut.

Tagi
AXA bitcoin Bitcoin Suisse Blockchain btc Porhub Tesla TWINT Ubezpiecze

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.