za
Kurs Ethereum rysuje krzyż śmierci.

Ethereum kreśli krzyż śmierci – co to oznacza?

Dzienny wykres Ethereum, czyli drugiej pod kątem kapitalizacji kryptowaluty na rynku, wskazuje na osobliwą sytuację. Co więcej, taki ruch kursu ostatni raz obserwowany był w styczniu 2022 roku. Wywołał on wtedy drastyczną wyprzedaż Ethereum, dlatego przez analityków uważany jest za silny sygnał sprzedażowy.

Dwie średnie ruchome przecinające się w ten sposób nazywane są mianem krzyża śmierci lub śmiertelnego przecięcia.

Czy „krzyż śmierci” wpłynie na kurs Ethereum?

W czwartek 31 sierpnia Ethereum kosztuje 1700 USD i porusza się blisko dolnego ograniczenia konsolidacji. Analitycy zauważyli, że wykres ETH znalazł się w sytuacji, w której nie był widziany od stycznia 2022 roku. Mowa o przecięciu się 50 EMA oraz 200 EMA, czyli tak zwanym krzyżu śmierci. Techniczna analiza opiera się na szybkiej 50-dniowej średniej ruchomej (50 EMA) oraz wolniejszej 200-dniowej średniej wykładniczej (200 EMA).

Śmiertelnym przecięciem nazywa się sytuację, w której 50 EMA przecina 200 EMA od góry. Wówczas rynek dostaje sygnał zmiany tendencji ze wzrostowej na spadkową. Jest to potencjalny sygnał sprzedażowy, czego doskonałym przykładem była sytuacja z początku 2022 roku. Kilka miesięcy później cena Ethereum nie znajdowała się w okolicach 3000 USD, tylko testowała dołek na psychologicznym poziomie 1000 USD.

Takie przecięcie może działać także w drugą stronę i wówczas analitycy nazywają taką sytuację „złotym krzyżem”. Ostatnim jego przykładem jest luty 2023, ponieważ już w kwietniu cena ETH znajdowała się 30% wyżej, ustanawiając tegoroczne maksimum na poziomie 2000 USD.

Twórca Ethereum Vitalik Buterin.

Tajemniczy ruch Vitalika Buterina – transfer 3000 monet ETH

Umysły analityków kryptowalutowych oprócz krzyża śmierci, zaprząta także tajemniczy transfer przeprowadzony przez założyciela drugiej największej na świecie kryptowaluty. Vitalik Buterin przeniósł 3000 monet ETH o łącznej wartości około 4,95 mln USD, na nowy adres kryptograficzny. Na ten moment niewiadome są powody takiego ruchu.

Warto zauważyć, że w Stanach Zjednoczonych wyraźnie wzrosła popularność wniosków składanych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), odnośnie rejestracji ETF opartego na Ethereum. Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację na rynku kryptowalut i ostatnią porażkę SEC, można z powodzeniem zakładać, że ETF oparte o ETH pojawią się dość szybko.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.