za
robinhood ethereum

Robinhood posiada na swoim adresie ETH o wartości blisko 3 mld USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Adres w sieci Ethereum powiązany z Robinhood jest piątym co do wielkości, jeśli chodzi o liczbę umieszczonych na nim etherów (ETH). Według Arkham Intelligence, platformy analitycznej, firma kontroluje 1,72 miliona ETH o wartości 2,93 miliarda USD.

Robinhood jest etherowym wielorybem

Nie wiadomo, czy Robinhood jest bezpośrednim właścicielem ETH w portfelu, czy tylko przechowuje je w imieniu swoich klientów.

By pokazać skalę tego, co na swoich adresach ma zdeponowane Robinhood, warto dodać, że pod kontrolą firmy jest ponad 6,6 miliarda USD w cyfrowych aktywach. Analizując dokładniej skład portfela, widzimy, że mowa o BTC o wartości 3,3 miliarda USD i, jak wspomniano powyżej, ETH o wartości 2,93 miliarda USD. Do tego dochodzi SHIB warte 227 milionów USD, chainlink (LINK) wyceniony na 30 milionów USD i wreszcie avalanche (AVAX) o wartości 29 milionów USD.

W sumie na platformie spółki znajduje się ponad 30 aktywów cyfrowych. W tym też stablecoiny: 1720 USDT i 5,1 miliona USDC). Nie znamy powodu, dla którego firma woli USDC, a unika USDT.

ETH o wartości ponad 49 miliardów USD pozostaje zamknięte w łańcuchu Beacon

Z ponad 2,93 miliardami USD w ETH Robinhood podąża śladem innych platform, w tym Krakena i Binance. W gronie scentralizowanych giełd to ta ostatnia jest największym posiadaczem etheru, którego duża część należy jednak do klientów. Binance kontroluje wiele zimnych portfeli, które łącznie przechowują miliardy coinów.

Poza giełdami, największym portfelem kontrolującym ETH jest oficjalny kontrakt depozytowy w Beacon Chain. Znajduje się w nim 6% wszystkich ETH będących w obiegu. Różni walidatorzy, których zadaniem jest zatwierdzanie transakcji na blockchainie Ethereum, zablokowali w łańcuchu ponad 29,1 miliona ETH o wartości ponad 49 miliardów USD.

Dziś kurs ETH wynosi 1705 USD. W skali tygodnia cena kryptowaluty wzrosła o 2%, zaś w ciągu doby spadła o niecały 1%. Warto jednak dodać, że jesteśmy po mocnym skoku kursów czołowych cyfrowych walut, który nastąpił po ogłoszeniu sądowego sukcesu Grayscale.

Nastroje na rynku Ethereum  pozostają neutralne. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 49, co oznacza obojętność inwestorów. Niedawno na tym poziomie widać było jednak strach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności