za
Amazon rozdaje NFT do gry Mojo Melee.

Amazon rozdaje NFT do gier Web3

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Amazon Prime Gaming ujawnił właśnie drop gier i itemów na wrzesień. Co ciekawe, wśród wrześniowej oferty znaleźć można także bohatera i skin do gry Mojo Melee w formie NFT. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tego typu przedmiot NFT w ofercie Amazon Prime Gaming. Czy jest to zatem zapowiedź częstszych kolaboracji z gamingiem Web3 i pośrednio promocji NFT w grach?

Nowy bohater oraz skin jako NFT w Mojo Melee dla subskrybentów Amazon Gaming

Subskrypcja Amazon Prime Gaming to dość popularna usługa. Daje subskrybentom  możliwość odebrania co miesiąc kilku tytułów oraz cyfrowych przedmiotów do gier. Najczęściej znajdują się tam itemy do League of Legends, Smite, Diablo, czy World of Warcraft. Tym razem Amazon postanowił wprowadzić bohatera i skina do gry Mojo Melee, które są w formie tokenów NFT. Do tej pory w Prime Gaming nie było żadnych przedmiotów do gier Web3. To właśnie dlatego jest to zdecydowanie interesujący ruch ze strony Amazona.

Otwarcie się na przedmioty NFT do gier Web3 może być spowodowane tym, że Google zezwoliło deweloperom na implementację tokenów NFT oraz kryptowalut do gier dostępnych w sklepie Google Play. Wyraźnie widać, że Amazon zdaje sobie sprawę z tego, że decyzja Google przyczyni się do popularyzacji tokenów NFT w gamingu. To właśnie dlatego w ofercie Prime Gaming pojawiły się przedmioty w formie niewymienialnych tokenów.

Czy ruch Amazona przyczyni się do popularyzacji gamingu Web3?

Tokeny NFT nadal kojarzą się graczom przede wszystkim z nieuczciwą (z punktu widzenia konsumentów) praktyką mikrotransakcji w grach. Niemniej jednak, ruch Amazona wyraźnie pokazuje, że gaming Web3 zaczyna przechodzić do mainstreamu. Wyraźnie pokazuje to fakt, że dropy Amazon Gaming Prime praktycznie zawsze dotyczą najpopularniejszych tytułów, takich jak Diablo, Overwatch, Roblox, FUT 23 (dawna FIFA). Włączenie w to grono Mojo Melee, czyli coraz popularniejszej gry Web3 sprawia, że gaming Web3 oraz tokeny NFT mają szansę na „odczarowanie” w oczach gamingowej społeczności.

Istotną informacją jest to, że liczba subskrybentów Amazon Prime Gaming wynosi ponad 170 milionów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 453,85 USD0,23%
Ethereum logo
EthereumETH
3520,68 USD0,52%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,54 USD1,38%
Solana logo
SolanaSOL
135,02 USD-0,20%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3520,30 USD0,44%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,29%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,60 USD6,44%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,29%