za
Do Kwon komentuje doniesienia na temat zamrożenia przez władze należących do niego aktywów

Do Kwon komentuje doniesienia na temat zamrożenia przez władze należących do niego aktywów

Sprawa upadku Terraform Labs, który doprowadził do bardzo silnego wstrząsu na rynku kryptowalut, nadal stanowi głośny temat w mediach. Wszystko to za sprawą konsekwencji, do których władze Korei Południowej próbują pociągnąć dyrektora generalnego firmy, Do Kwona. Ostatnio prokuratura Korei Południowej poinformowała, że udało im się namierzyć i zamrozić kwotę 39,66 miliona dolarów w cyfrowych aktywach, które ponoć są własnością Do Kwona. Do blokady środków doszło za pośrednictwem dwóch giełd kryptowalut, na których CEO Terraform Labs je trzymał. Niedługo trzeba było jednak czekać na komentarz samego Kwona.

Do Kwon odnosi się do informacji o zamrożeniu jego aktywów

Przypomnijmy jeszcze, że władze Korei Południowej wydały nakaz zatrzymania Do Kwona, który według oficjalnych danych mieszka i przebywa w Singapurze. Po nieudanej próbie namierzenia go, prokuratura krajowa skontaktowała się z Interpolem, który opublikował czerwone zawiadomienie w celu ujęcia poszukiwanego programisty.

Do Kwon komentuje doniesienia na temat zamrożenia przez władze należących do niego aktywów

W dniu 28 września pisaliśmy o tym, że prokuratura kraju, z którego pochodzi Kwon, ponoć zamroziła fundusze należące do niego. Środki były podobno przetrzymywane na giełdach kryptowalut OKX i KuCoin. Niedługo po ogłoszeniu tych informacji, głos w tej sprawie zajął sam Do Kwon. W opublikowanym na Twitterze poście odniósł się do tych doniesień określając je jako „rozpowszechnianie fałszu”. Stwierdził bowiem, że „nawet nie używa Kucoin i OkEx, nie ma obecnie czasu na trading, a żadne należące do niego fundusze nie zostały zamrożone”. Jak podkreślił w swoim tweecie:

Nie rozumiem tej ich motywacji do szerzenia fałszu. Jaki to ma cel? Po raz kolejny to powiem, że ja nawet nie korzystam z Kucoin i OkEx, nie mam czasu na handel, jednakże żadne fundusze nie zostały zamrożone. Nie wiem, czyje fundusze zamrozili, ale dobrze dla nich, mam nadzieję, że wykorzystają je dobrze.

Zespół dochodzeniowy prokuratorów okręgowych w Seulu, prowadzony przez dyrektora Seong Dan, miał ponoć zamrozić cyfrowe aktywa w dniu 27 września. Jak przekazał tego samego dnia serwis Finbold, z adresu należącego do portfela Luna Foundation Guard (LFG) zostało nagle przeniesionych 3313 bitcoinów na dwie zagraniczne giełdy aktywów cyfrowych – KuCoin i OKX. Miało to ponoć miejsce chwilę po wydaniu nakazu zatrzymania dyrektora generalnego firmy.

Do Kwon stale dementuje informacje władz

Przypomnijmy, że temat Do Kwona po kilku tygodniach ciszy powrócił na nagłówki mediów w dniu 14 września. Wtedy bowiem prokuratura w Seulu wydała nakaz jego aresztowania oraz pięciu innych pracowników firmy, w związku z naruszeniem krajowej ustawy o rynkach kapitałowych. Wydział ds. Przestępstw Finansowych Prokuratury Najwyższej przekazał wtedy, że wszystkie wymienione osoby przebywają w Singapurze.

Po tym jak władze poinformowały, że Kwon ewidentnie jest w stałym ruchu, stąd niemożliwe jest obecnie jest ujęcie, główny zainteresowany po raz kolejny wypowiedział się Twitterze twierdząc, że wcale się nie ukrywa i nie jest w żadnym ruchu.
https://twitter.com/stablekwon/status/1571197159780847616?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1571197159780847616%7Ctwgr%5E6ceeef18ad97101239a3c39f9b43d4dd83e86dfb%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoin.pl%2Fgdzie-jest-do-kwon

Pojawia się pytanie, która ze stron publikuje fałszywe informacje. Do Kwon, który próbuje stale zapewnić o swojej niewinności i chęci współpracy z władzami, czy może prokuratura w Seulu? Dajcie znać w komentarzu co o tym sądzicie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności