za

Celsius ujawnia datę licytacji aktywów

Binance Launchpool

Niewypłacalna platforma pożyczek kryptograficznych Celsius Network Ltd. wyznaczyła termin aukcji swoich aktywów.

Licytacja aktywów należących do Celsius

Zgodnie z wnioskiem złożonym w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku w poniedziałek, ostatni termin składania ofert dla Celsjusza upływa 17 października o godzinie 16:00. Aukcja odbędzie się 20 października o godzinie 10.00.

Według wspomnianego dokumentu, przesłuchanie w sprawie sprzedaży odbędzie się 1 listopada o godzinie 11:00. Spotkanie poprowadzi za pośrednictwem Zoom główny sędzia ds. upadłości USA, Martin Glenn. W zgłoszeniu stwierdzono również, że na rozprawę zgłosiło się wielu uczestników.

Celsius zainicjował proces upadłości w lipcu, miesiąc po zawieszeniu wypłat klientów i uniemożliwieniu dostępu do miliardów dolarów rozsianych na niemal dwóch milionach kont. Ostatnie akta sądowe wykazały, że zobowiązania Celsiusa wynosiły ponad 6,7 miliarda USD. Jednak jego aktywa były warte tylko około 3,9 miliarda USD, co spowodowało niedobór 2,85 miliarda USD w bilansie Celsiusa.

Poszkodowani przez kryptozimę

Celsius to jedna z najbardziej znanych ofiar bessy, która w tym roku uderzyła w branżę kryptowalut. Inne ofiary krachu to Terra Foundation, fundusz hedgingowy Three Arrows Capital oraz pożyczkodawca Voyager Digital Ltd.

Chris Ferraro, były pracownik JPMorgan Chase, został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego po tym, jak Alex Mashinsky, założyciel firmy, niedawno ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego. Na odejście zdecydował się wczoraj również S. Daniel Leon, współzałożyciel i dyrektor ds. strategii. Firma stara się opracować taktykę zwrotu funduszy poszkodowanym klientom, póki co nieskutecznie. Jednym z pomysłów było wyemitowanie własnych stablecoinów.

Warto zauważyć, że Mashinky’ego oskarża się o wyprowadzenie z firmy 10 milionów USD. Najnowsze informacje o firmie ujawniają również, że ta ukrywała swoje problemy finansowe przed inwestorami.

Sam Bankman-Fried, miliarder branży kryptowalutowej i twórca giełdy FTX, ogłosił, że rozważa złożenie oferty na aktywa Celsiusa. Zainteresowanie wyraziło również Ripple.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 516,26 USD0,33%
Ethereum logo
EthereumETH
3514,90 USD0,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,26 USD1,27%
Solana logo
SolanaSOL
134,68 USD-0,33%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,78 USD0,22%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,35%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD5,54%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,11%